Zprávy od cesty

Pé eF na druhou!

31. prosince 2010 v 22:57 | Werika
Říkala jsem si, že článek nastavím na 00:00, ale kdepak, takto je to autentické :)
Nuže, tak se s vámi v letošním roce loučím a uvidíme se v tom nadcházejícím, novém, jiném... 2011 :) Taky cítíte ve vzduchu tu vůni změny?

Co popřát? Snad to, ať se každému z vás spní přesně to, po čem touží a co si přeje. Obecně popřeji plno štěstí, pohody, lásky, přátel, zdravíčka a úspěhů kdekoliv. Dodržujte svá novoroční předsevzetí, já si žádná nedávám :))

A tak tady pro vás mám naši nazdobenou vánoční jedličku, pour feliciter :)

Live your dream

15. června 2010 v 18:08 | Werika
Kdo není slepý nebo si nezapomněl nasadit brýle či čočky, jistě zaznamenal nový kabátek. Minulý vzhled si tady pobyl necelé dva měsíce - na mě docela vkon, obvykle tady laye ponechávám déle :)
Není to nic vůbec složitého, ale mně se na něm líbí právě to, jak je prostý. Bohužel jsem ho dělala pro svůj monitor, který oplývá gigantickými rozměry 1920x1200 pixelů. Většina v z vás asi nemá tak obří obrazovku, takže asi nevidíte okraje nebo jen část. Proto přináším i screen. Takto by měl layout vypadat v celé své kráse.

Screen

Možná se zdá, že jsem jen napsala tři slova, přidala deštník a holčičky a desing byl na světě. Tak lehké to zase není. Slova nejsou napsána s nějakým speciálním fontem, nýbrž jsou čárku po čárce nakreslena ručně s pomocí křivek. A to byla i trochu fuška. Je pravda, že ty holky jsem tam jen tak "strčila", ale jsou také mým výtvorem. Už jste se s nimi mohli v několika článcích setkat. Například v tom předminulém :) 

Layout kombinuje dvě mé oblíbené barvy - fialovou a šedou. Zkoušela jsem ůzné kombinace, ale tato se mi zamlouvala nejvíce. Přeci jen, já a fialová... však víte :D Navzdory šedi ale z laye nemám smutný pocit ;)

Jak se vám líbí? Můžete ohodnotit hvězdičkami pod článkém a připsat komentář :)

Dva roky

13. června 2010 v 12:49 | Werika
To je tak, když má jeden zaracha.

Ne, že bych se bez počítače nedokázala zabavit, naopak... Ale je trochu škoda, že mě to postihlo zrovna, když má můj předrahý blogísek narozeniny.
Ano, včera 12. června tomu byly dva roky, co se jedna malá holka rozhodla kliknout na tlačítko Založit blog. Začínala jako statisíce dalších blogerů - kopírováním. Vlastně ani nevěděla, nač s založila blog. A takto se to táhlo až do října, kdy si řekla, že toto oprvdu nemá smysl a začala blogovat autorsky. Pravda, na počátku to také nebylo valné, ale s postupem času se (snad ^^) zlepšila a nyní je taková, jakou ji vidíte.
Dva roky. V podstatě zanedbatelná doba, není-liž pravda? Ale za ty dva roky se toho dost událo. Neměnil se jen blog - ten je jen odrazem toho, jak jsem se měnila já. Byla to změna k horšímu či k lepšímu? To musíte posoudit vy.
Často si říkám, jestli má tahle blogová existence smysl. Víte, k jakému názoru jsem dospěla? Nemá. Blog je jen droga a žrout času, jen další nepotřebný koutek, na který se pomalu snáší prach. Ale proto jsem tady. Protože se můžu na chvíli ukrýt a představovat si, že svět je jiný...
Nejsem na tyhle kecy. Už mi dochází slova. Vlastně mi přijde, že "oslavovat" něco takového je úplně na hlavu. Kolik blogů má každý den "narozeniny"? Nespočet, a ´většina z nich z toho nedělá kovbojku.
Tak fajn, ještě vám chci poděkovat, že mi sem občasně chodíte a ještě občasněji přidáváte komentáře. Přece jen, úplně každý musí být aspoň trochu rád, že nedělá internetovou stránku jen pro sebe, a to je nazvratný fakt.

Tak, a teď vypněte počítač a šup ven. Blog vám jen škodí. :))

Balloon Girl

Jen povrchní změna

20. dubna 2010 v 18:24 | Werika
záhlaví
Ano, můj milý blogísek po třech a půl měsících opět změnil kabátek. Ale povrchní změna stejně nezakryje obsah a to zahnívání tady.

Ano, je to jednoduchý lay. Pro některé možná až příliš. Ale já mám ráda jednoduchost. Navíc vytvořit ho nebylo zas tak snadné.

Barva se sice nezměnila moc, ale alespoň natolik, aby se dala poznat změna. Zjistila jsem, že původní modrá mi začala strašně lézt na nervy. Nevím proč.
Stejně nechápu, proč vždycky oznamuji změnu laye. Pokud nejste úplně slepí, tak to vidíte, ne? Vidíte to? Jo? No tak.

Dneska sem hodím ještě rozhovor, který se tu měl objevit už včera edit: nehodím, nic nebude, odpovědi ještě nedorazily a pak? Asi bude zase následovat týdenní neaktivita. Toto je, prosím pěkně, čtvrtý článek za duben. Kdyby aspoň platilo "méně, ale kvalitně", jenže ono to neplatí. Je tento článek kvalitní? Vystihne to jedno dokonalé citoslovce: Bů.

Názory k layoutu můžete psát sem, pod tento "článek".

Stop it, please

4. března 2010 v 20:10 | Werika
Neříkáte si už delší dobu to samé, co si říkám já? Že tohle nemá smysl?

Ze začátku jsem si myslela, že jsem originální. Občas jsem skutečně byla. Snad.

Ale poslední dobou to tady upadá. Co upadá, hnije. Články přibývají, to ano, ale co jejich obsah? Kdysi jsem byla hrdá na to, že zveřejňuji vlastní tvorbu. Ale když se podívám zpět, vidím načmárané malůvky, v nich jakousi marnou snahu o umění. Každá druhá kresba - přeslazená holčička, ostatní kresby taktéž kýčovité. Povídky? Jó, o těch bych si i troufla tvrdit, že nejsou špatné, ale jak často je přidávám, co? O "básních" nemluvě.

Možná za tohle může jakási nápadová i výtvarná krize, ve které plavu už pár měsíců. Možná to je jen špatná nálada. Snad je to vina Shaily. Na tom teď nezáleží.

Víte, kolikrát to ve mně za poslední měsíc cukalo, abych prostě dala domuhle smetišti sbohem? Nespočetněkrát, ale vždy jsem se přes to nějak přenesla. Ani nevím jak. Hodně mi pomohla R. Má virtuální přítelkyně. Pokud tohle čteš, ty víš, že se jedná o tebe. Díky.

Pokud snad máte "strach", že tenhle článek je poslední příspěvek tohoto blogu... není. Dám si pauzu. Nevím na jak dlouho. Možná se vrátím za měsíc. Možná za týden. Třeba už zítra. Kdo ví. Třeba se zítra probudím, tohle si po sobě přeču, zasměju se nad svou hloupostí a půjdu napsat článek.
Uvidíme.
Mám to tu moc ráda. A vy, ať tiší návštěvníci či pilní komentátoři, tvoříte mé záchranné lano. Nebýt vás, nebyla bych tady.

Zatím se mějte.

Werika

Změna je život *nebo jak se to říká...*

12. ledna 2010 v 20:44 | Werika
EDIT: Já ty fialové neladící potvory změním, nebojte se :D Jen jsem to zatím nestihla ;-)
EDIT no. 2.: Jedna ikonka přebarvena, ale ostatní jsem pořád ještě nestihla xD

Jak už jste si asi (určitě) všimli, blog změnil kabátek. A tentokrát žádné cizí obrázky, ani se zdrojem! Sakumprásk kompletně celý layout je má práce. A samozřejmě musím taky poděkovat mému drahému Inkscape =D...
...Ale jsem naprosto nepoučitelná. Inkscape padá. Já to vím. Zjistila jsem to při minulém "velkém projektu" - vectorové dívce. Takže jsem si to tentokrát uložila. Ale jen jednou uprostřed práce. Ke konci se stalo co? Křach, a půlka práce v... konečníku.
Musím ale říct, že jsem každopádně spokojená s výsledkem. Není to sice fialové - avšak na začátku bylo :DD - ale modrá je dobrá a podařilo se mi na 99.9 % uskutečnit nápad, což se snad ještě nikdy nestalo! :-) (0.1 % ubírám za moji sklerózu, která zapříčinila zdvojnásobení délky práce.)
Jak dlouho si tu lay pobude, to netuším, hádám ale, že dlouho - možná tak jako minulý? Hned tak ho jistě měnit nebudu :-)
Nu, a teď názory. Jak se vám zamlouvá? Můžete se vyjádřit v komentářích a hlasovat v anketě :-)

PS: Měl by někdo zájem o původní layout? Je nyní volný!

Pé. eF.

1. ledna 2010 v 0:00 | Werika
Ne, opravdu nejsem v tuhle chvíli na blogu, přednastavila jsem to :-)

Myslím, že netřeba komentovat. Prostě... přeji vám všem do roku 2010 jen to nejlepší, ať se vám splní všechny sny a vše, co si přejete.
Pevně doufám, že nadcházející rok bude lepší než rok 2009, který mě v mnohém změnil a dal i vzal mi spoustu věcí. Nejen v reálném životě, ale také v tom blogovém.

Děkuji vám... za všechno.

Když už jsou ty Vánoce...

23. prosince 2009 v 16:01 | Werika
Dodatečné info: celé to začne v 10.00! Ranní ptáčata nedostanou žádné výhody, smůla =D
Edit: začátek odložen na 11.00.

...tak si dovolím být trochu neoriginální a připravím pro vás na zítřek nějaké vánoční překvápko ;-) Doma letos Vánoce - kromě dárků - tak trochu nemáme (je u nás zmatek, z důvodů, které si nechám pro sebe ;) tak si je udělám alespoň na blogu!
Nenazývala bych to vánoční párty, je to spíše jen takové malé vánoční zpestření ;-)

Prozradím vám ještě jednu věc - účastnit se budou i má já ;-) Ale víc už ani ťuk! Uvidíte sami - tedy pokud přijdete =D

*huh... doufám, že to stihnu!!*

+ Malý "bonus" - rychlokresbička, která mi zabrala necelých 10 minut ^.-

Já, sklerotik

15. listopadu 2009 v 12:58 | Werika
Omlouvám se, že většině lidí tento článek nic nepřinese. Ale který vlastně něco přinesl?
(Creela: Vynásob osm krát tři, vyděl čtyřmi a odečti šest! To se rovná...)

---------

Huh. Potřebuju nějaké prášky na paměť nebo tak něco. Od 30. října jsem totiž dostala čtyři nabídky pro spřátelelení a ještě jsem ani na jednu neodpověděla. Hanba mi!

Nuže, představuji vám:
Secreta
(promiň, ale na různě velká písmena jsem vyloženě alergická)

Ano, milá Bidadari, na tvůj blog se vždy ráda vracím :-) Vítej!

Wet, ano, už jsem na tvém blogu párkrát byla a tvé chobotničky jsou opravdu pěkné a originální. Něco takového se jen tak nevidí :-) Takže závěr už si nejspíš vyvodíš sama ;-)

Nu, andul, máš docela zajímavý blog. Ale... Váhám. Nevím. Počkej tak týden, rozhodnu se.

A poslední, Secreta... Co mám říct? Až rozjedeš blog naplno, dej mi vědět a já se podívám. Ze dvou článků opravdu nemůžu nic posoudit.

---

Během dneška byste se mohli dočkat jednoho obrázku, pokud to stihnu.

Svět se zbláznil

10. listopadu 2009 v 17:42 | Werika
Jiná možnost snad ani neexistuje. Jak jinak byste vysvětlili toto?


Toto už je druhý člověk během několika týdnů, který mě požádal o rozhovor!
Moc mě to těší :-)... Ale... To snad není možné, opravdu tomu nemůžu uvěřit. Vždyť nikdy to nevypadalo, že bych se měla stát "celebritou" - prostě známá po blogovém světě. Co vás to najednou popadlo, lidi?

Ale, jak už jsem říkala, potěšilo mne to. Při čtení Paličákova názoru na mě jsem si říkala, že si to snad ani nezasloužím :-)

Takže ještě jednou - aby bylo jasno:

Děkuji moc!

Návrat a podobně

7. listopadu 2009 v 12:03 | Werika
Přineste chlebíčky a otevřete šampaňské. Werice skončil zákaz na počítač.

Ten týden vůbec nebyl nudný. Jsem schopna dělat i jiné věci, než sedět u PC. Četla jsem si, kreslila, psala, v úterý jsem byla na florbale, dělala jsem projekty do školy... A vyráběla jsem výtvor do do Halloweenské megasoutěže u Folmíků. Co jsem tvořila? Pozor, to je tajné až do 19:00! Po sedmé bude vyhlášení vítězů a budu sem moct dát fotografii. Řeknu vám, nebyla to hračka. Dělala jsem to docela dlouho, tuším že asi pět dní. Svrbí mě prsty, jak ráda bych vám o tom napsala (rozumějte pochlubila se), ale osm hodin to přece vydržím ;-)

Momentálně musím jít udělat další projekt - do občanské výchovy - ale pokud ho dnes dodělám, zítra bych zde mohla zveřejnit obrázek pro nEEchEE-nku.

Mimochodem, potěšili jste mě komentáři u článku "Už jsem taky ta celebrita :D". A také mě příjemně překvapila návštěvnost. I když jsem sem nic nepřidávala, držela se kolem 50 lidí za den. :-)

A teď už opravdu musím utíkat. Howgh!

Už jsem taky ta celebrita :-D

31. října 2009 v 18:59 | Werika
Aktuálně: Mám zaracha na počítač. Do pátku zde nic nečekejte.
----------------
No, ne tak docela, ale skoro ano :D
Jelikož... Úžasná Awia mě požádala o rozhovor!
Řeknu vám, byla jsem dost v šoku, když mi přišel ten email od ní. O co větší šok ale byl, když jsem si poté přečetla onen článek!

Řeknu vám, přimělo mě to k širokému, šťastnému úsměvu a téměr i k slzám :-) Awia nezveřejnila jen rozhovor, ale také její názor na mě. V něm napsala - cituji:

"... působí jako příjemná, milá holka..."

"... dobře se čte..."

"... jednou z ní bude skvělá básnířka..."


A pak se divte, že mě to dojalo, když se o mně vyjádřila tak krásně :-) ^_^

Ještě jednou ti, milá Awio, děkuji ^^
Článek s rozhovorem naleznete zde.


PS: A také mě potěšil komentář od Kikulky "Kdo by neznal Weriku?" :-)

Mám problém

13. října 2009 v 11:30 | Werika
Mám HODNĚ velký problém. Tak velký, že uvažuji o přesunutí se na jinou adresu. Více napíšu, až budu doma... :(

EDIT

Tak jo, už jsem doma. A o co tedy jde? O věc, která mě děsně irituje.

Tak dlouho. Tak usilovně... Jsem se snažila zatajit svůj blog spolužákům. A šlo to i celkem úspěšně. Pokud jsem adresu někomu chtěla říct, jednoduše jsem to udělala. Ale těch lidí ze třídy, kteří adresu mého blogu věděli, nebylo moc. A ostatní to zjevně nezajímalo natolik, aby se pokusili adresu blogu nějak vyšťourat. Ono to je totiž úplně primitivní. Stačí do Googlu zadat "Werika" (tuhle moji přezdívku zná celá třída) a hned první odkaz vás přenese sem.
Ale stačila jediná chybička. Pitomá, pitomá chyba. Na jednom ze třídních počítačů jsem se podívala na svůj blog, přes rameno se mi koukl spolužák *Tomáši?! x(*, zapamatoval si adresu + podíval se do historie... A bylo to.

Tak. A teď zná téměř celá třída adresu mého blogu. Dokonce i cizinci. *kteří si tu sice moc nepočtou, ale jde o ten princip...* A co teď?

Dva mí spolužáci - Tomáš a Honza - říkají (a napsali do komentářů), že je zbytečné měnit adresu blogu kvůli tomu, že ji znají spolužáci. Zásadně nesouhlasím. Jak už jsem jim odpověděla v komentářích, proč ostatním neříkám adresu? Logicky - proto, aby sem nechodili. Tento blog je věc, kterou prostě nechci sdílet s lidmi z reálu. Je to můj virtuální koutek. Tomáši, vím, že tu není nic, za co bych se měla stydět, ale pochop to, tady jde o princip!:-(

Proto jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych blog přesunula na jinou adresu. Plus bych si změnila přezdívku, protože podle té stávající by mě každý našel. Věci odsud bych přesunula tam, oblíbené stránky vzala s sebou a spolužáky nechala tady...
Ale má to jednu nevýhodu. A to, že se mi příliš nechce. Teď nejde o to, že bych byla líná - stačilo by Ctrl+C, Ctrl+V - ale jde o to, že jsem si to tady za téměř rok a půl oblíbila a cítím se tady jako ve svém internetovém domě. Je fakt, že ta adresa (werikyblogisek) mě dost irituje, ale měnit blog kvůli adrese je, mírně řečeno, naprostý nesmysl. Možná teď převracíte oči nad tím, jak jsem nostalgická a sentimentální, ale je to tak.
A - ještě by tu byl jeden důvod. Poněvadž jsem v Klubu, byl by to problém. Nejspíše by mi zrušili členství a mohla bych se přihlásit zase až za 3 měsíce. Že by kvůli mně udělali vyjímku? To těžko.

Ach jo... Štve mě to. Moc mě to štve. Přímo děsivě moc. Ale co dělat? Jak si tu myšlenku o přesunutí se pořád přehrávám v hlavě, myslím, že se toho nápadu asi vzdám. Prosím, napište mi do komentářů, co byste na mém místě udělali vy a jestli se vám už někdy něco podobného přihodilo. Budu vděčná za každou radu. Díky.

Páni! Jsem v článku na Srdci Blogu!

24. září 2009 v 18:42 | Werika
Jak jistě víte z předchozího článku, včera zde byla rekordní návštěvnost. (134 lidí, pokud to chcete vědět přesně.) Říkala jsem si, že to stoprocentně bude mít nějaký důvod... A jo! Podívala jsem se na nejnovější článek na Srdci Blogu... A dokonale mi to vyrazilo dech! Sice nevýherní, ale jsem tam?? Já tam JSEM?!? Ne, nešálí mě oči! Opravdu tam jsem!

Udělala jsem i screen:
Děkuji moc ^^ Zítra tady přibyde i pixelart pro Blog.cz ^^

Vyhlášení vítězů :-)

15. září 2009 v 16:47 | Werika
Ráda bych řekla, že na tento článek vás jistě hodně čekalo, ale není tomu tak. Na výsledky čeká pouze 5 lidí. Ano, jen pět lidí ze zúčastnilo soutěže. Kdybych ji ale neprodloužila, byli by to jenom 2 tvorové :-)

Nuže, připomeneme si ceny:

1. místo - Vlastnoručně kreslený obrázek dle vlastního výběru (A4) + dvoutýdenní propagace vašeho blogu na werikyblogisek.blog.cz!!

2. místo - Vlastnoručně kreslený obrázek dle vlastního výběru (A5) + týdenní propagace vašeho blogu na werikyblogisek.blog.cz!!

3. místo - Vlastnoručně kreslený obrázek dle vlastního výběru (A5) + 4 dny propagace vašeho blogu na werikyblogisek.blog.cz!

Ostatní místa - Kreslený obrázek (A5), máte na výběr z těchto témat - postavy/fantasy/hudba.


A teď ta nejdůležitější část - vyhlášení vítězů!
K mé velké radosti jste všichni vyplnili křížovku správně :-) Tudíž bonusová otázka měla obrovský význam. A věřte mi, nebylo to jednoduché rozhodování! Dost povídání, jde se na to!

Prodloužení soutěže o blog.cz!!

11. září 2009 v 17:47 | Werika

Pozor! Křížovka je prodloužena do 13. září 2009! Takže, pokud se chcete zúčastnit, stále ještě máte možnost!! ;-)

Dnes je poslední den, kdy se můžete zúčastnit křížovky!

Soutěž o blog.cz

4. září 2009 v 18:06 | Werika
Ano, šílená autorka blogu se opět rozhodla zúčastnit soutěže na blog.blog.cz. Jak už jste asi uhodli z názvu článku (nebo pokud jste četli onen článek na Srdci), zadání soutěže je... vymyslet soutěž! Podmínkou je, aby se nějak týkala blogu.cz. A samozřejmě by měla být originální.

Pracovala jsem na tom asi dva dny. Nuže, představuji vám moji primitivní, pitomou, trapnou, nezáživnou a neoriginální...

Křížovku!

Pravidla a samotná soutěž v CČ.

Aktuality

7. srpna 2009 v 16:02 | Werika

Aneb... jsem zpět!


1.) Důvod mé nepřítomnosti byla dovolená. A jaksi jsem vám o tom nestihla napsat. Články začnou hned přibývat, ale poslední týden v srpnu tady opět nejsem, protože pojedu na chalupu. Promiňte mi, že jsem vám zapomněla napsat o té dovolené a znovu opakuji, že jsem zpátky!
Creela: Ehm ehm... chtěla jsi říct my jsme zpátky, že?
No jo, má pravdu. Takže opravuji - jsme zpět! ;)

2.) Je toho hodně, co vám chci říci a co plánuji udělat. Jedna z nejdůležitějších věcí je ta, že chci sepsat článek o mých oblíbených stránkách. Bude to ale trochu trvat. Proč? To vám neprozradím, bude to překvapení ;)
Wika: Nene, já vám to řeknu!!! Budou to totiž - hmhm! *zvuk vydaný po zacpání pusy*

3.) Dále... Plánuji nakreslit svá já. Creelu už mám, ale nejspíš ji předělám, protože se mi nelíbí.

4.) Vymýšlím básničku. Zatím mám dvě sloky. Je poněkud dětská, ale odpustíte mi to, viďte? ;)
Shaila: Tss... Básničky. Koho zajímají básničky?
Creela: Hele, mě ano!
Aiko: No, když jsou o lásce...
Shaila: *odchází si pro sáček na zvracení*

5.) Sice až na pátém místě, rozhodně však ne nedůležitá věc: Než napíšete o spřátelení, přečtěte si prosím CELÉ podmínky! S kopírovacími blogy nespřáteluji. Ano... LuCkOOo a spol?

6.) Iris, Tamara a Illbrix (mimochodem, je to dohromady jedna osoba ;) mi napsaly, jestli bych se s nimi spřátelila. Na jejich blogu jsou však zatím pouhé tři články, proto nemohu posoudit, jestli je jejich blog dobrý. Psaly však, že ho hodlají mít autorský, a proto si vás přidávám do spřátelených blogů, Iris a spol.! =)

7.) Chystám se napsat třetí kapitolu povídky Elestea. Nemůžu vám ale říct, kdy bude hotová. Nápad už sice mám, ale znáte mě... Než se k něčemu dokopu, tak to bude trvat... ;P

To by bylo prozatím vše. Přeji hezké prázdniny! ;)

Konečně už tady mám jenom autorské věci

5. července 2009 v 13:06 | Werika
Tak. Konečně. Projela jsem celý archiv od června 2008 až po červen 2009 a smazala jsem všechny články, které nebyly autorské. I diplomy, protože ty taky nejsou autorské. Dalo to sice práci, ale stálo to za to. Má kopírovačská minulost už je smazána :)
Pozorovala jsem, že zatímco v září 2008 jsem smazala 16 článků, v lednu 2009 už to bylo jen 6 a v dubnu žádný. Na tom je vidět, jak se vyvíjel můj blog :) Můžu říct, že se určitě zlepšil a nebudu lhát. Vlastní články jsou vždy lepší než ty kopírované. I kdyby byl autorský obrázek jen nic moc čmáranice a kopírovaný obrázek nádherný, pořád budu více obdivovat ten autorský. To, že to vytvoříte sami, dává vašemu dílu kouzlo...

Autorské tvorbě zdar!

Prošvihla jsem narozeniny vlastního blogu

16. června 2009 v 20:05 | Werika
Jsem to ale ňouma. Úplně jsem totiž zapomněla, že 12. června oslavil můj blog jeden rok od založení. První článek se tady objevil 12.6.2008 v 18:54. Tehdy jsem kopírovala, žvatlala - "BleSkOwkA", fuj!, obdivovala jsem kopírovací blogy s mega návštevností... a v tomhle výčtu bych mohla ještě pokračovat. Nicméně, po roce jsem pořád tady, ubírám ostatním místo, vydýchávám vzduch a kecám do všeho :) Ale jsem jiná než přd rokem. O hodně jiná. A blog taky. A jsem spokojená :) Doufám, že i vy, kteří mě tady navštěvujete, jste spokojení. Budu se snažit, abyste byli ;)

 
 

Reklama