Seznamte se...

Seznamte se... Sariklen

30. dubna 2011 v 19:26 | Werika
Už velmi dlouho zde nebylo - původně pravidelně zamýšlené - staré dobré Seznamte se... Tak nyní trochu vyrovnávám deficit :)

Sariklen

s velmi velkou pravděpodobností znáte. Snad ne pod touto přezdívkou, ale jako Smilesy či Ideu, možná i jako Lenku, kdo ví. Nicméně tato osůbka byla v roce 2008 a 2009 velmi známá se svým blogem blog-abc a také si ji mnoho lidí do mysli zapsalo jako horlivou obránkyni autorských práv. Nyní se věnuje... ale to už si přečtete v rozhovoru :))

Seznamte se... *Ona

29. listopadu 2010 v 17:09 | Werika
A po dlouhé pauze přináším další rozhovor. Dnešní vyzpovídanou se stala čerstvá "jedenáctka", které byste ale tak nízký věk rozhodně netipovali. Přivítejte perličku mezi mladými autory, blogerku s přezdívkou

*Ona

Co o sobě prozradila, to už se dozvíte v našem intervew... (:

Seznamte se... Alessandra

3. září 2010 v 18:37 | Werika
A máme tady další rozhovor. Dnešním vyzpovídaným je jistá mladá, avšak velmi talentovaná dívka, která si říká

Alessandra.

Co o sobě a svém blogu prozradila, to se dozvíte z jejich odpovědí ;-)
Na úvod klasická otázka: Jak jsi přišla ke své přezdívce?
Tak k přezdívce jsem přišla velice snadno; je to italská verze mého reálného jména. Už dřív se mi tahle "přezdívka" zamlouvala a tak jsem si ji zvolila i na blogu. Původně ale zněla "Lady Claire, vlkodlačka I. z Mieonu", ta se mi znelíbila. Takže teď jedině Alessandra.


Prozradíš, odkud jsi?
Samozřejmě. Konec konců, Praha je veliká a těžko by jste mě v ní hledali. Praha, matička měst, kterou obývám už zhruba tři roky. I když původem jsem středočeška:)


Kolik ti je let a v kolika jsi začala blogovat?
Je mi pouhapouhých dvanáct let. Někdy se cítím na víc, někdy na míň. A blogovat jsem začala přibližně v osmi letech. Uf, to už je dávno.


Kdo nebo co bylo pro tebe podnětem k založení blogu?
Víš, že už si to ani nepamatuji? Nějakou záhadnou náhodou jsem natrefila na server Blog.cz, kde jsem se zaregistrovala. A jsem na něm doteď. I když jsem měla chvíli pauzu, nebo přešla někam jinam (třeba na estránky), vždycky jsem se zase vrátila.
                                                                     
Čemu se věnuje tvůj blog?
No, můj blog je zaměřen především na mě. Ne, zas tak egocentrická nejsem (i když by se to tak mohlo zdát...no, možná to tak i je.:D). Spíš na takové ty literární záležitosti, jako povídky, básničky, úvahy atd.


Kolik hodin denně (týdně) trávíš na blogu?
Dřív opravdu hodně, že to ani nepočítám. Teď už tak hodinku, hodinku a půl, jen co dopíšu článek, pak už většinou na blogu nejsem. Když ale započítáme i komentáře, které většinou v hojném množství, tak to výjde i víc. Tak možná i tři.


Z blogu víme, že tvým velkým koníčkem je psaní. Kdy jsi sepsala svoji první povídku a co je pro tebe inspirací?
Tak moje první povídka snad ani nestojí za zmínku, ne? Vlastně se to ani nedalo nazvat povídkou. Ale pamatuji si na ní; moje kamarádka ležela v nemocnici s otřesem mozku a naše tehdejší třídní učitelka nás poprosila, ať ji něco hezkého nakreslíme/napíšeme. Chytlo mě to. A píšu dodnes:)


Víme, že je tvůj blog autorský. Měla jsi ale někdy i tzv. "bLoGíÍíSeQ"?
Jasně, že měla. Podle mě si tím prošel každý bloger. I když musím říct, že to nebyl ten úplně nejhorší blog. Kdybych zapátrala, našla bych i lepší, neokopírované články. Teď už je ale ten blog nadobro smazaný.


Máš ještě nějaký blog?
No, blog ne, ale web ano. Nachází se na adrese www.winds.yc.cz, je to spíš takový deník, než web. Já se svojí inteligencí ale zapomněla heslo, takže teď si na něj snažím vzpomenout.:D

Proč ses rozhodla mít autorský blog a jaký je tvůj názor na kopírování?
K autorskému blogu mě dovedla Divergent girl, tehdy ještě pod jinou přezdívkou. Jsem ji za to moc vděčná, nedovedu si představit, že bych byla pořád "pixelkařka". Můj názor na kopírování je takový, že to rozhodně není dobrá věc. Vždyť je to proti zákonné! No, nepřeháním. Dobře, když už, tak ať aspoň připíšou zdroj. Ale ten pravý, původní. Často nacházím takové-ty blogy, u kterých to funguje jako "zdroj pro mě, zdroj pro tebe". Tohle určitě není správné. A co se týče autorek již zmíněných blogů, u mě platí pravidlo, že když neprovokuji já je, tak oni neprovokují mě.


Už se ti někdy stalo, že jsi chtěla s blogem "seknout"? Proč?
Ale jistě, taky jsem to už párkrát udělala. Většinou byl problém v čase, nebo v nechuti něco psát.
                                                                     
Sleduješ více návštěvnost nebo komentáře? Co je pro tebe důležitější?
Abych se přiznala, sleduji obojí. Samozřejmě mě víc potěší hezký, napsaný komentář, než nějaká návštěvnost. Ale i přesto mám příjemný pocit, když je můj blog "navštěvovaný".:)


Vytvořila sis přes blog nové přátele? Setkali jste se někdy v reálu?
Přátele jsem si vytvořila, dokonce i celkem dost. Všichni jsou tak kamarádští a vůbec milejší, než jací jsou lidé ve skutečnosti. Navíc bych se nikdy na ulici neodvážila někoho jen tak oslovit. A ne, zatím jsem se s nikým nesetkala, ale nevadilo by mi to. Jen je problém, jestli by mi to povolila mamka.:D

Ví o tvém blogu spolužáci, přátelé či příbuzní?
Ano, pár o nich vědí. Ale mám nad tím kontrolu, když nechci, aby o tom někdo věděl, tak jsem schopná tomu zamezit. Takže o tom ví jen ten, kdo chci. Například jediná spolužačka, moje nejlepší kamarádka v jednom. Pak taky mamka a mámina kamarádka. Huh. To je doufám vše.
                          
Uveď několik svých oblíbených blogů či stránek.
Většinu mám uvedené ve svých oblíbených na blogu, ale dobře, tak tedy aspoň pár těch "nej". Často chodím na web Neliss, tedy na www. crashing.yw.sk, je velmi šikovná. Pak taky k Tempe, ta vlastní blog www.tempe-chan.blog.cz, též je hodně talentovaná na psaní. Nesmím zapomenout na tvůj blog, www.werikyblogisek.blog.cz, bylo zbytečné ho tady asi uvádět, co? No nic. Moje velká internetová kamarádka je s tebou i Kája (www.kajajaja.blog.cz) a Divergent (http://divergent.blog.cz), kterou jsem už zmiňovala. Mohla bych pokračovat do nekonečna.

Z tvého blogu to vypadá, že máš ráda Irsko. Proč zrovna tuto zemi?
Ano, tu zemi mám opravdu hodně ráda. A proč? Je nádherná. Nejradši mám ty památky, co zbyly po Keltech. Ale taky to, že je Irsko ostrov. Když si tak prohlížím fotky, nestačím se divit té kráse. Sice jsem v něm nikdy nebyla, ale byla jsem ve Velké Británii a pořád sním i o cestě do Irska. Tak snad se mi to přání někdy splní...


Co děláš ve svém volném čase?
Tak ty určitě víš, že hraji sedm let na klavír. Zabírá mi většinu času, takže na nic moc jiného nezbývá. Ale pokud se můžu pochlubit (což doufám že můžu), tak jsem úspěšně ukončila jeden rok v dětské televizi, kde nás vybírali pomocí castingu, chvíli jsme se učili a pak už se vrhli na natáčení. Já dělám různé rozhovory z akcí, které se u nás v Praze konají. Baví mě to, moc. Seznamuji se se slavnými lidmi. Kdyby jste mě ale chtěli najít ve svém televizním programu, tak budete hledat marně. Máme totiž regionální vysílání, takže mě "chytnete" jen u nás. Pak je jasné, že chodím ráda s kamarádkami ven, ale to není zas tak časté. Psaní, blogování, kreslení je jasné.

Děkuji za rozhovor a nyní můžeš něco vzkázat čtenářům.
Taky děkuji. A co bych vzkázala? Snad jen, že pokud jsem vás zaujala aspoň trochu a rádi by jste si přečetli moje literární výplody a sem-tam i něco málo z deníku, zavítejte na můj blog. Doufám, že svého rozhodnutí litovat nebudete:)
Alessandra.

Seznamte se... Wet alias Nass

1. srpna 2010 v 18:53 | Werika
A po neskutečně dlouhé pauze zde máme dalšího vyzpovídaného z rubriky Seznamte se... přesněji řečeno slečnu, která má velmi neobvyklý a zajímavý koníček. Jaký? To už se dovníte z rozhovoru. Pěkně se nám dnes rozpovídala slečna se dvěma blogy,

Wet alias Nass

Nakoukněte do Celého článku a poznejte ji! :-)
...?

Seznamte se... Kája

21. března 2010 v 15:53 | Werika
Nejprve bych odběhla od tématu a uvedla jednu věc na pravou míru. Ne, opravdu neodcházím! Vždyť jste si to mohli přečíst i v samotném článku - jen budu oxidovat dvakrát tak více :-D
A máme tady opět další rozhovor, tentokrát je vyzpovídanou blogerkou jistá velmi vtipně a zajímavé píšící dívka,

Kája

Co nám o sobě a svém blogu prozradila, to se dozvíte v rozhovoru :-).

Seznamte se... TlusŤjoch

19. února 2010 v 18:53 | Werika
Dodržela jsem slib! :-D Asi ho většina z vás zná. Tohle měly být rozhovory s více či méně neznámými blogery, ale nevadí snad, když do toho přibereme i jednu cele(r)britu, vždyť stojí za to. Originální a pro mě častokrát nepochopitelný,

TlusŤjoch

Otázky a odpovědi čekají pod perexem. A také jeden bonus od TlusŤjocha :-)

Seznamte se... Mystann

7. února 2010 v 12:39 | Werika
Omlouvám se za dvouměsíční mezeru v rozhovorech, ale první měsíc jsem na to zapomněla a další měsíc nepřicházely odpovědi :D Vynahradím vám to tím, že příští "interview" bude už 19.2., čili hned v to datum, kdy měl být :) samozřejmě, pokud nezapomenu, jstli nezapomene vyzpovídaný a podobně :D Kdo to bude? Počkejte si a uvidíte! :-)

Dnešním vyzpovídaným blogerem, či spíše blogerkou je někdo, kdo je tak slavný, že už bych ho tu vůbec neměla propagovat :-D Ano, jedná se o

Mystann

Pod perexem zjistíte, co nám o sobě a svém blogu prozradila. Zmínili jsme se také o Folmících.

Seznamte se... Awia

19. listopadu 2009 v 18:11 | Werika
Opět přicházím s rozhovorem. Dnešní vyzpovídaná je

Awia

Awia píše povídku Blue Eyes, píše si deník a také velmi dobře kreslí. V rozhovoru na sebe prozradila více :-)

Seznamte se... Pal Lathien a Nenci

19. října 2009 v 18:56 | Werika
První dvě blogerky, se kterými jsem udělala rozhovor, jsou

Pal Lathien

a

Nenci.

Obě na blogu zveřejňují svoji tvorbu - kresby, grafiku a podobné. Také mají obě blog s fantasy nádechem - ostatně, podívejte se sami :-)

A teď už jdeme na rozhovor.
 
 

Reklama