Srpen 2012

"Are you still there?"

8. srpna 2012 v 18:08 | Werika |  Kresby
A vlastně, proč ne.

Uveřejňovat tady své kresby, to je to pro mě vždy trochu ošemetná situace. Málokdy mám ke svým počinům co říct, aspoň tolik, co vydá za slušnou napodobeninu článku. Připadá mi, že bych se k tomu měla vyjádřit více, a ne jen tak, abych uveřejnila tenkou nudli textu a pod tím jakýsi výtvor. Zároveň se ale neumím zrovna dlouze rozpovídat na blogu. A to v reálu melu pantem skoro nonstop...

No, tak to zkusíme.

Nejsem zrovna vášnivá hráčka počítačových her, ale tu a tam si ráda "zapařím". Mám ten pocit, že většině holek, co znám, to asi přijde malinko divné, ale je skvělé si vybít vztek rozstřílením vesmírného monstra na cimprcampr. Nebo se jen tak odreagovat na závodní dráze v novém Lamborghini. Můj herní vkus zřejmě pramení z toho, že jsem jako menší sledovala tatínka u Half-Life a podobně. A jako větší jsem prostě sáhla po tom, co mi padlo pod ruku. Čili Bioshock, Gears of War, Need for Speed...
Jednoho dne asi tři něbo čtyři roky zpátky jsem se znuděně poflakovala po jakémsi mrňavém elekru, zatímco rodičové (především tatínek, že) vybírali jakési nové reproduktory či co. Ve zdi byl zabudovaný velký monitor, který jsem pak ze zvědavosti začala sledovat. Běhal po něm jednoduchý černý panáček s podivným zařízením v rukou, zatímco vše komentoval hlas podivně lidský i robotický zároveň. Prodavač si všiml mého zájmu a začal trailer komentovat. Prý se jedná o novinku, velice úspěšnou a inovativní logickou hru. Koupě byla rodiči odsouhlasena, a tak jsme se vracela domů o hru bohatší.

Takto jsem se seznámila s Portalem.

Nelituji ani jedné sekundy strávené hraním. Asi málokoho zaujme, když mu budete nadšeně vykládat, jak pobíháte uvnitř vědecké výzkumné organizace jménem Aperture Science a jakožto testovací subjekt (spíše pokusný králík) řešíte úlohy za pomocí s ASHPD (Aperture Science Hand-Held Portal Device). Jeden portál do propasti pod vámi, druhý nahoru na vysunutou plošinu, hop dolů a vystřelíte z druhého portálu jako špunt ze šampaňského. Zdá se možná nudné řešit devatenáct testů za sebou, ale když zjistíte, jak důmyslní a rychlí musíte občas být - a především ten skvostný zvrat na konci! Nebudu spoilerovat, ale přihodím jedno krásné video, co vás snad navnadí:

No, a loni v dubnu Valve přišlo s Portalem 2. Chtěla jsem se na něj vrhnout okamžitě, ovšem zastavila mě odporně vysoká cena, takže jsem se rozhodla sečkat. Čekala jsem a čekala a cena neklesala. A nakonec jsem v prosinci zjistila, že zatímco v českých elekrech nám to cpou za tác, na Steamu ho vesele rozdávají za méně než třicet procent této ceny. Takže šup s ním do počítače and now you're thinking with portals.
Jestli jsem si myslela, že už Portal nemůže být lepší, krutě jsem se zmýlila! Kde se hra dala vylepšit, vylepšena byla, kde ne, tam byla přidána tuna nových prvků, perfektní hudba, nádherná grafika a k tomu kopec perfektně sarkastického humoru. A tak sem nacpu ještě jeden "teaser", na polechtání :)


A abych už se k tomu konečně dostala - FANGIRLING! Nemohla jsem odolat a stvořila fan art tohoto epického počinu!

Co zahrnuje:
 • Chell - toť hlavní protagonistka!
 • Wheatley - nebo-li... ale ne, na to přijdete sami!
 • Sentry Turret - Searching...
 • Companion Cube - protože čas od času všichni potřebujeme společnost.
 • ASPHD - s čerstvým portálem!
 • Test Chamber 01/19 - ne přímo ta ze hry. Ta je epičtější.
Jak a s čím bylo toto dílko spácháno:
 • Corel PHOTO-PAINT X5
 • 24 vrstev (musím nutně redukovat O-O)
 • Genius G-Pen M609X. Tři roky starý, ale funguje, jak má a za celou dobu jsem jen jedenkrát měnila baterky ve stylusu!
 • Tři textury, jejichž autory naleznete zde, tuhle a tady.
Tož!

Och, ještě dodatek - plnou velikost si můžete prohlédnout na mém deviantARTu, čili tu!

Kač, kačenky

1. srpna 2012 v 18:08 | Werika |  Kresby
Ojojojo, včera jsem započala dlouhý ukňučený a nadávací článek o situaci v AK, díky odchodu Lottynky však z větší části ztratil na relevantnosti a údernosti. Avšak zdaleka se netýkal jen naší slavné sedmnáctileté slečny, a tak, pokud by měl někdo zájem počíst si v mém vytí, stále se mi povaluje v Rozepsaných.

Dokonce jsem k němu pilně zpracovávala i malinkou ilustraci, která by se taky částečně hodila do "Koz na titulku". Zželelo se mi dokončeného dílka. Nechat jej válet se v složce s obrázky a nechat jej zapadnout prachem a pavučinami? Práce by přišla vniveč. Tak jsem se rozhodla trochu zneužít mou nejpoužívanější rubriku a šup sem s ním.

A čestně prohlašuju, že jsem nezprznila ničí podobu, aspoň ne záměrně!
A nadpis článku se zamozřejmě týká jen těch rozkošných kachniček na plavečkách.Poznatky dnešního a včerejšího dne:
 • Kamarádka, co vám bude tvrdit, že zaručeně neumí bruslit, projede celým sídlištem hladce jako princezna, zatímco vy si nabijete kokos v prvních deseti minutách.
 • Šachové figurky žijí svým vlastním životem a královna může být královi nevěrná i s koněm.
 • Banánová slupka na hlavě je velmi seksi!
 • Otevřené okno je sice fajn pro dávku čerstvého městského vzduchu, ale ve chvíli, kdy vám po 6346365. zavrže do ucha, máte chuť ho vytrhnout z pantů a prohodit čerstvě vytvořenou dírou.
 • Naprosto nejvhodnější doba pro chytnutí balancu na bruslích nastane, když proti vám jde skupinka lidí. Čím větší, tím lepší.