Květen 2011

Float... and someday you'll get to the end.

29. května 2011 v 17:45 | Werika
Sláva, hurá! Po dalším půl roce jsem převlékla blog do nového oblečku. Tentokrát v modrém stylu.
Je tam toho málo? Jo. Vivat minimalismus. Poslední dobou se mi zamlouvají čisté, ostré úhly a jednoduchost na desátou. Tak jsem je uplatnila i zde! (a tady jsem napsala deal with it, ale nebudu hnusná)
No, zase mi to trvalo. Nápad jsem měla už minimálně dva týdny, a rozdělané mi to leželo v počítači od minulé neděle. Ale - už mě znáte, že jo. Jedná se o derniéru v Corelu. Ne, že bych využívala nástroje, které bych nenašla v Inkscapu - ale když už ho mám... (a přeci jen padá trochu méně často)
Původně měl být layout trochu více v námořnickém, nacházela se tam i kotva, ale nějak mi to tam nesedělo. Pak jsem přišla s "Float" (znamená to plout či plavit se), ale umístila jsem ho přímo nad ty "trojúhelníky" - a tam se mi to nelíbilo. Nakonec přišlo cink! - vyzkoušela jsem ona písmena "pověsit". A ejhle, ono to vypadá obstojně!
Kdybyste se mě zeptali, zda se mi líbil více předhozí nebvo tento, neodpovím. Přece jen, jsou úplně jiné. Tak to je na vás (:
Pro připomenutí, minulý design:

Věnováno.

21. května 2011 v 17:29 | Werika |  Kresby
Já si čmárám víceméně pořád. Dobrých devadesát procent raději nevystavuji nikde a tak jsou tyto malůvky ponechány svému osudu v bloku. Tato by skončila stejně, jenomže ji spatřila má kamarádka a z nějakého mysteriózního důvodu se jí hidně zalíbila. Tak jsem jí řekla, že tu kresbu předělám v počítači a věnuju ji jí. Trvalo to - jako vše, co začnu - ale tentokrát jsem slib splnila! A tak přidávám další holku do své sbírky. Nemá trvalé jméno - nechám ho na obdarované, která svůj dáreček ještě neviděla -, pro sebe jsem si ji nazvala Felicity. Ničím výjimečná. V Corelu, s deseti vrstvami, bez pozadí. Mně se ten obrázek nelíbil ani na papíře, a tak jsem nepociťovala nadšení ani nad jeho převáděním do digitální podoby. Asi proto to trvalo tak dlouho ^^
Ty prsty jsou děsné. Proto taky většinou schovávám ruce za záda!


La Grenouille

10. května 2011 v 20:19 | Werika |  Grafika
Nadpis může vyznívat poněkud tajuplně, francouzštináři však vědí, že za vznešeně se tvářícím slůvkem se neukrývá nic jiného než pouhopouhá "žába". :)

Ano, stal se zázrak - Werika po trilionech světelných let upustila od kreslení lidí :D (projednou) A tak se stalo, že odfoukla vrstvičku prachu na jinak panensky neposkvrněném programu CorelDRAW (který byl součástí balíčku společně s PHOTO-PAINTem) a udělala si v něm premiéru. Budu nevěrná Inkscapu - Corel je bezva. (ale co musím přiznat, stejně mi padá :D)

Tak tedy, tento počin mi sežral neuvěřitelně velkou hromadu času (cca dva dny), i když se tváří úplně jednoduše. Nevěřte mu! Je tam spousta prťavých detailů a mikroskopických drobnůstek, nemluvě o těch odrazech na jezírku - ty byly děsné ._.
Ale ano - líbí se mi to, považuji jej za jeden z nejlešpích výtvorů v rámci mé ctěné Antitalentovanosti (sakra, že já zase vymyslela nějaký patvar? ^^)

Nechť se líbí i vám!