Prosinec 2010

Pé eF na druhou!

31. prosince 2010 v 22:57 | Werika |  Zprávy od cesty
Říkala jsem si, že článek nastavím na 00:00, ale kdepak, takto je to autentické :)
Nuže, tak se s vámi v letošním roce loučím a uvidíme se v tom nadcházejícím, novém, jiném... 2011 :) Taky cítíte ve vzduchu tu vůni změny?

Co popřát? Snad to, ať se každému z vás spní přesně to, po čem touží a co si přeje. Obecně popřeji plno štěstí, pohody, lásky, přátel, zdravíčka a úspěhů kdekoliv. Dodržujte svá novoroční předsevzetí, já si žádná nedávám :))

A tak tady pro vás mám naši nazdobenou vánoční jedličku, pour feliciter :)


Vánoce? Nepromeškala jsem je?

24. prosince 2010 v 18:47 | Werika |  Fotky
Ano, letošní Štědrý den je již téměř za námi, není-liž pravda? Kapr chutnal, brabrorovýsalát a polévka taktéž, cukroví zbylo ještě více než dost, ale dárečky už leží na stole přede mnou. Jsem konzumní člověk, ano, a proto z nich mám nesmírnou radost. Bohužel, lidi si na Vánoce přát nemohu (zabalit ho do krabičky a ovázat zlatou stužku, prosím!), a tak se mohu těšit z několika kusů šatstva a - jupíjej! - CorelDRAW Home & Student SuiteX5. Ó ano! Gimp si ještě ponechám, ale právě se s potěšením dívám na instalační okénko tohoto - ne, těchto! - pozoruhodných programů. ^^ Knihy jsem tentokrát neobdržela, to je ovšem tím, že nedávno před Vánocemi jsem jich dostala více než dostatek. :) A co vy? Jak jste oslavili tento den? Jíte kapra, co jste našli pod stromečkem?

A jelikož jsme si doma chtěli navodit hezkou atmosféru a je to naše tradice, ozdobila jsem pár pomerančů hřebíčkem :) Nádherně to voní! A to by taky nebyla Werika, aby se nerozhodla si tento výtvor vyfotografovat. A co "nejumělečtějším" způsobem, samozřejmě. :D Tentokrát vás nebudu obtžovat ohromnými kvanty fotek - vždyť je čas pohody :) - nýbrž jen dvěma.
Těší mne, že tentokrát se náš foťák vyznamenal - jsou skutečně ostré a sama jsem je upravovala jen málo :) Najdete je... v celém článku :)

Přeji krásné prožití vánočních svátků a zbytku roku 2010!


Jonathan Strange

19. prosince 2010 v 14:30 | Werika |  Kresby
Může mág zabít člověka magií?" zeptal se lord Wellington Strange.
Strange se zamračil. Ta otázka se mu očividně nelíbila. "Mág by nejspíš mohl," připustil, "ale gentleman nikdy."

Ukázka z knihy Jonathan Strange & pan Norrell od Susanny Clarkové. A jelikož je vám jistě jasné, že neplácám úryvky z knih do článku bedůvodně, rýsuje se před námi téma tohoho malého zápisu.
Popravdě řečeno jsem tu knihu ještě nedočetla - má nějakých šest set stran na téměř A4 formátu s prťavými písmenky -, ale jsem už slušně za polovinou a rozplývám se. Tenhle román strčí nějakého Harryho Pottera hravě do kapsy. Kniha o mázích, magii, intrikách, válce, elfech a úplně všem co se dá nasoukat do jediného svazku, aniž by praskl. A v jakém čtivém provedení!
Dobrá, nebudu se takd rozplývat *podívá se na nohy... tedy tu louži, která jimi bývala*, na recenzi přijde čas jindy. Nestává se často, že by mne kniha pohltila natolik, abych se rozhodla nakreslit fan art - nebo spíše jej dokončila. Popravdě řečeno se to stalo jen dvakrát. A toto je jeden z případů.

Jonathan Strange je okouzlující postava. Mírně rozpolcená, schopná a kapku šílená. Ale stále fascinující. Důkaz? Na deviantARTu naleznete hromady obrázků s ním. Včera se mezi ně přidal i ten můj. Sice je vyobrazen v knize, ovšem kažý si jej nakonec představuje trochu jinak.

Nu, stálo mne to spoustu času, nervů a váhání, ale výsledek není ani zdaleka tak katastrofální, jak jsem čekala. Nejhorší část? Jednoznačně vlasy! Čárku po čárce po čárce po čárce... Myslím, že si to dokážete představit.
Kdosi se mě ptal, jestli to je pastelem. Kdepak, těmi nenakreslím ani žbl. :) Vivat Gimp a tablet.
Božínku, příště mě někdo zastavte, než se zase takto rozjedu. No nic, jde se na nejdůležitější část článku, a tou je samozřejmě obrázek (: Tentokrát má netypicky průhledné pozadí, jelikož jsem nebyla s to nějaké vymyslet. C: Typicky.


A pro ty, kterým by se "neviditelné" pozadí nelíbilo...

The Guardian aneb vražda jazyka anglického

9. prosince 2010 v 18:22 | Werika |  Jednorázovky
Ano, jinak se tento spáchaný zločin nazývat nedá. Odsuďte mne!
Aneb... Aneb Werika měla opět za úkol se vyjadřovat v angličtině, což nemohlo dopadnout jaink než katastrofou. Ach ano, učím se anglicky už devět let a nezastírám, že mé schopnosti se nerovnají průměru nýbrž nadprůměru, nekecám :D, ale přeci jen, psát v tomto jazyce povídku, když ani v češtině nenapíšu žbl, to je výzva.
Nu, během páchání tohoto trestuhodného výkonu se slovník stal mým nejlepším přítelem, jelikož... Uvidíte sami.
Zadání bylo napsat příběh, ve kterém se hlavní postava setká s jedním ze zvířat, jež se vyskytovalo v knize, kteoru jsme četli. Vybrala jsme si lka, jelikož tato stvoření jsou jednoduše famózní a okouzlující, ale myslím si, že jsme to poněkud přehnala s délou. Mělo to být krátké. No, vlastně je... Relativně.
A poněvadž následujícího textu máte více než dost, už přestanu okecávat a vložím sem tu... ehm... Nesmírně fascinující povídku. :D Příjemné počtení.