Srpen 2010

Just a photo.

29. srpna 2010 v 15:17 | Werika |  Fotky
Jen několik - konkrétně pět - slibovaných fotek z Chorvatska. Budu je sem přidávat postupně, jelikož jich je přes dvacet a tolik fotografií: 1) se nikomu nechce prohlížet a komentovat; 3) se dá využít na několik dalších článků :); 3) ještě je nemám všechny upravené ^^'

Trogir view
Trogir view. Pohled z městečka Trogir na jinou neznámou vesnici či město :)

Trogir
Pohled z Trogiru na Trogir. :D

Passion Flower - mučenka
Passion flower. Aneb mučenka z jedné restaurace ve Stonu :) (Ano, Bidadari, asi jsme se minuly hodně těsně :D)

Evening moon
Evening moon. Z výletu do hor nedaleko Podgory. Pal říkala, že to je Biokovo a já jí, jakožto neznalec Chorvatska, budu věřit :D Bylo vlastně teprve odpoledne, ale měsíc už svítil v celé své kráse :)

After the sunset - po západu slunce
After the sunset. Po západu slunce v Podgoře. Pal říkala (:D), že ten ostrov je Hvar, a já jí tentokrát nejen věřím, nýbrž s ní i souhlasím, jelikož jsem si pak vzpomněla, že to říkal Petar (taťkův chorvatský kolega) ^^ Líbí se mi z této pětky nejvíce - ostatně, fotky jsou seřazeny od mnou nejméně po nejvíce oblíbenou :)

Snad se vám líbí a nezapomeňte opět projevit svůj smysl pro šílenost v anketě! ;)

Vstávám z mrtvých a vracím se do stavu těsně před smrtí

25. srpna 2010 v 17:59 | Werika |  Říkejme tomu deník
A prostě tak.
Dneska je to přesně dva týdny od posledního článku, hehe. Nikoliv však proto, že by se mi nechtělo, nýbrž kvůli tomu, že jsem jednoduše nemohla. Pobývala jsem v Chorvatsku, první dva dny ve městě Split, odkud jsme si udělali výlety do Trogiru a Primoštenu (malebné vesničky - či městěčka? -, ale téměř stejné ^^ a poté jsme se přesunuli do Podgory, kde jsme strávili zbytek dovolené. Odtamtud jsme ještě vyrazili do Stonu, nad kterým se tyčí městské hradby připomínající Velkou čínskou zeď. Ale však uvidíte sami na fotkách :)
A jak jsem si pobyt užila? No, řekněme, že nebylo zrovna horko, ale jinak nic nenamítám, chorvatská krajina je vyloženě fotogenická :)

Co jsem zjistila o (v) Chorvatsku:
 1. Mají tady vskutku překrásnou krajinu, ale...
 2. ... zoufale úzké a přeplněné pláže.
 3. Zdejší pečivo se po jednom dni svou tvrdostí téměř vyrovnává kameni.
 4. Komaři jsou tady asi hodně hladoví. Deset štípanců na nohou, tři na zádech a jeden na ruce, to jsem už hodně dlouho nezažila.
 5. Místní lidé jsou docela (dost) milí (:
 6. Avšak to neomlouvá jejich příšerný hudební vkus. Můj iPod dostal hodně zbrat, prtože během celé jízdy Chorvatskem jsem si skoro neodvažovala sundat sluchátka, aby na mě nevybafla ta jejich asi (co to vůbec bylo?) dechovka. Jestli jsem někdy řekla něco špatného o Lady Gaga a Miley Cyrus, odvolávám to. Tamto je mnohem, mnohem horší.
 7. Pokud toužíte po společnosti spoluobčanů, doporučuju. Mamka nazvala Podgoru československou vesnicí a měla pravdu.
 8. Chorvatský minislovníček: dobrodošli (vítejte), sladoled (zmrzlina), hvala (děkuji), hrenovke (párky), ulaz/izlaz (vchod/východ), krumpir (brambory), kaštel (hrad), frizer (kadeřník), pića (pití, nápoje). Když jsem poprvé slyšela poslední jmenované slovo, vyděsila jsem se, jelikož se vyslovuje s č. Pak mi ale rodiče vysvětlili, že tady není ani zdaleka tak vulgární jako u nás ^^
 9. Co se teploty moře týče... Dvaadvacet stupňů pro mě není dost. Br ._.
 10. Když chcete v restauraci kalamáry (calamari), počítejte s tím, že vám přinesou olihně. A nepíchejte vidličkou do sponí části. Vystříkne to. A nepůjde to dolů.
 11. Zelená míle je dokonalý film. Asi o něm napíšu recenzi. Tome Hanksi, milujeme tě! ^^
 12. Můj fotografický (anti)talent se dočkal ráje - kolik že jsem to vycvakla fotek? Sto? Ale nebojte, vybrala jsem z nich "jen" osmdesát osm ^^
 13. A tohle je seznam o třinácti položkách, jako v Emily the Strange, mwhahaha! >:D
Co se těch fotek týče, dnes mám pro vás jen malou ochutnávku - a to fotku západu slunce a chlupatého čmeldu. Snad se vám budou líbit (:

Západ slunce

Barvy ani ostrost nejsou upravovány ^^

Čmelák
Atady máte toho čmeldu. Bylo dost těžké ho zachytit, protože vždycky vlezl do květu, tam chvilku sosal a pak zase frnk! a už byl pryč. Vidíte, jak je umazaný od pylu? :)

Radar O'Reilly aneb M*A*S*H-o-mánie :)

11. srpna 2010 v 16:02 | Werika |  Kresby
Heyaaa! *široce se zakření na všechny čtenáře* Doufám, že se máte dobře, protože tento článek bude štěstím *a sebechválou ^^* přímo přetékat :D
Volejte sláva, hurá, nazdar... atakdále, jelikož se mi poprvé *Creela: A pravděpodobně naposledy* v životě podařilo nakreslit něco - respektive někoho - co se podobá originálu! *:woohoo: ... postrádá smjlíky z deviantARTu*
Celý včerejšek (od deseti dopoledne do půl osmé večer) jsem makala na portrétu Radara O'Reilly ze seriálu M*A*S*H. Kdo nezná, tomu jej vřele doporučuji ^^ Je to opravdu vynikající seriál z prostředí vojenské nemocnice a dob korejské války, ale žádné brutální zabíjení nečekejte! Je o úžasnou komedii, která ale nepostrádá smutné momenty (hlavně když umře plukovník Blake :(( ). A ty postavy! každá je jedinečná, ale všichni pronášejí skvělé hlody.
 • "Franku, strčil sis stetoskop moc hluboko do uší, poškrábal sis mozek!"
 • "Řídíš tak dobře jako já plivu."
 • "Jistě, že jsem se podívala všude, když není nikde ani kdekoliv!"
 • "Tohle je můj čtyřlístek pro štěstí. Je trochu pomačkaný... Měj jsem ho v kapse, když mě přejel džíp - ale obvykle to funguje!"
Toto je jen malinká ochutnávka toho, co v M*A*S*H(i) uslyšíte! ^^

A teď už k tomu hlavnímu - kresbě! Radara jsem si vybrala proto, že je to moje nejoblíbenější postava - jeho hlášky neznají mezí a je hrozně rozkošný ^^ (a v seriálu ze 70. let mu je 29, takže ne, nejsem zamilovaná, jen ho mám moc ráda :D)
No, každopádně mi to dalo zabrat, ale jsem s tím nadmíru spokojená - což se nestává často :)

Tady jej máte - i s několika málo fakty:

Doba kresleníKolem 8 - 9 hodin ._.
Formát (velikost)530x400 px
TechnikaDigitálně - v Gimpu, spousta různých štětců, guma a tlačítko zpět ^^
PředlohaTady (na mém deviantARTu) můžete porovnat předlohu a kresbu vedle sebe. Jak moc se to podobá? :)
Hodnocení*****/***** (5/5)
PoznámkaProtože i když samochvála smrdí, prostě se musím pochválit ^^' Opravdu si myslím, že toto je nejlepší dílo, které jsem kdy nakreslila :)
Typický den?

7. srpna 2010 v 18:12 | Werika |  Kresby
(Yiruma - May Be. Pokud chcete relaxovat a poslechout si něco úžasně pozitivního, zkuste toto.)

Má chorá mysl se (mo)mentálně snaží vymyslet a přepsat povídku Tři plus jedna (pamatujete? xD) do přijatelného stavu. Že bych ji, opravenou, znovu zveřejnila? Hummm... Uvidí se. Takže toho v těchto dnech moc nečekejte - navíc prázdniny jsou prázdniny.
Jelikož už ale píšu článek, dá se očekávat, že něco přeci jen uveřejním, byť to není přínosné pro lidstvo, oduševnělé ani zábavné ^^ Přichází totiž další kresba.

Konečně!!! Výtvor, na kterém jsem pracovala od začátku července, je dokončen! ^o^ Je to má část AT (= obrázková výměna) s Myst, která si přála na obrázek sebe a svoji imaginární kočku Becky. Její supervtipná část se nachází zde. Áno, 1:0 pro Shailu ^^

Původně měla kresba rozměry 1700x1500, ale pak jsem si řekla, že vypadá lépe, když je menší a nyní má "pouhých" 1121x998 pixelů ^^' I tak je ale moc velká na to, abyste ji mohli na blogu vidět v celé její (Creela: Ošklivosti!) kráse, takže klikněte na výřez a dostanete se na můj deviantART, kde ji uvidíte celou :)


Informace o kresbě naleznete v angličtině tam, ale pokud tento jazyk neovládáte, zde vám napíšu popis v češtině :-)
 • Spácháno v ano, všichni víme ^^ Gimpu, nápis (Annie Hoffman & Becky) je z Inkscape. :-)
 • Kolik hodin mi to dalo zabrat? HODNĚ! O.o
Co se mi líbí: 
 • "hlavní" obrázek"
 • "Costasový" obrázek
 • Becky v růžovém ^o^
 A co ne:
 • pozadí obrázku vpravo dole
 • obrázek, kde Mystann říká Be o kreslení
Doufám, že se vám má kresbička aspoň nepatrně líbí :)

Zuzanka

5. srpna 2010 v 16:11 | Werika |  Další mé výtvory
Dneska jsem už měla být na dovolené. No, evidentně nejsem. Proč, to vám říct nemůžu, ale veřte, že dobrovolné to není.
Každopádně jsem ale volný čas využila jinak - pustila jsem se do výroby kofoláčka. (ale jo, jsou zastaralí, nejsem v módě a trapní, ale já je vyrábím proto, že se mi líbí a baví mne to, ne kvůli tomu, jsetli jsou "in".) Přesněji řečeno kofolačky. Byla to práce skoro na celý den, ale myslím, že se mi povedla ^^ Pojmenovala jsem ji, jak už vyplývá z názvu článku, Zuzka neboli Zuzanka. Ani nevím proč :)
Původně jsem si ji chtěla nechat, protože se mi zalíbila, ale nakonec jsem ji darovala kamarádce. Měla z ní radost ^^
Několik lidí se mne už ptalo, jestli kofoláčky prodávám. To mě docela rozesmálo. To jsou tak dobré? :D Pochybuju. Každopádně by mě zajímal váš názor. Koupili byste si mé výrobky, kdybych je nabízela?

A teď už na fotky. Doufám, že se vám budou líbit :)

Kofoláček Zuzka

Takovouto krásnou fialovou barvu má její oblečení ve skutečnosti, ale když jsem Zuzku vyfotila, z fialové se stala ošklivá modrofialová. Takže jsem si musela vypomoci Gimpem. Naštěstí to vypadá přirozeně ^^

Kofolačka Zuzka

Jen tak mimochodem, pokud by vás zajímalo, na čem leží (Creela+Shaila+Deet: Ehm... To těžko...), je to můj překrásný poštářek z Ikey :D

Kofolačka Zuzka se srdíčkem

A klasicky - fotka se srdíčkem je nepostradatelná :)

Seznamte se... Wet alias Nass

1. srpna 2010 v 18:53 | Werika |  Seznamte se...
A po neskutečně dlouhé pauze zde máme dalšího vyzpovídaného z rubriky Seznamte se... přesněji řečeno slečnu, která má velmi neobvyklý a zajímavý koníček. Jaký? To už se dovníte z rozhovoru. Pěkně se nám dnes rozpovídala slečna se dvěma blogy,

Wet alias Nass

Nakoukněte do Celého článku a poznejte ji! :-)
...?