Červen 2010

I've Painted a Rainbow

27. června 2010 v 13:57 | Werika |  Kresby
Aneb má část Art Trade (= obrázková výměna) s Awiou.
Nevím, jestli se to tak dá vůbec nazývat, když přicházím s mojí části po deseti měsících...^^' Aw mi namalovala tuto úchvatnou chibinku představující mě :3 A já se teď stydím, že musím ukázat světu i svoji část, která je asi tak desetmilionkrát horší... nééé, nenuťte mě k tomu, udělám cokoliv jiného, né!

No tak jo. Ale moc se nesmějte, a když už, tak ne nahlas. ^^
Awia si na obrázek přála "obrysovou" postavičku (sebe), dále pak duhu a kočku mimochodem je inspirována číčami z Emily the Strange <3 s jedním otevřeným okem. Ty kaňky jsem tam udělala navíc. Úmyslně.
Původně jsem kresbu chtěla vytvořit v Inkscapu či Gimpu, mám i nedokončený náčrtek v prvním jmenovaném programu, ale pak mě chytlo jakési pomatení mysli a chňapla jsem tempery. jednou blb, navždy blb. Už jsem s nimi nedělala asi od září, takže se omlouvám ^^'

"Malba" tak vznešený název si ta patlanice nezaslouží je příliš velká na můj blog, takže se jí můžete "pokochat" příliš mnoho uvozovek na můj vkus na deviantARTu. Stačí jen...


...kliknout na výřez.

Snad se bude aspoň trochu líbit ^^

Stíny

24. června 2010 v 17:47 | Werika |  Kresby
Momentálně mám za a) fůru času a b) fůru obrázků, takže je možné, že články s kresbami nyní budou přibývat každý, nebo téměř každý den. Těšíte se? Být vámi, já se netěším. :DD

Další školní počin. Zpočátku to měla být jen další obyčejná kresba čarodějky, ale pak jsem začala s tím pláštěm. Pravidla o umístění stínů šla do háje, ale máme tady něco vzdáleně připomínající záhyby. ;) Pochválil mi to jeden spolužák, od kterého mě to fakt potěšilo, protože většinou mi naopak pořád říká, jak je to "very bad". :)

Takže, moc se nedívejte na hlavu (ale chtěla bych fialové vlasy, ow! :3), anatomii, boty a tu divnou modrou kouli, ale na šaty. :D
Jo, ten pentagram... Možná ti, Pal, bude připomínat tebe a tentokrát máš pravdu. Jen drobátko jsem se inspirovala a hvězdička na tváři září na tvou počest. :D Jinak je ale tento obrázek kompletně z mé kebule.

báj d véj: Řekli byste, že je to naskenované? E-é, toť náš drahý foťáček! ^,^

Kresba čarodějky - stíny

Mandaly

23. června 2010 v 20:18 | Werika |  Kresby
Jsem nemocná. Klasicky, před školním výletem. Chce se mi říct pár (více) sprostých slov, ale přece jen sem chodí malé děti. ;P

Řekla jsem si, že se na ten skener vybodnu a prostě jsem ty obrázky vyfotila. Jasně, že to nemá tu kvalitu, ale není to vůbec špatné. Náš foťák se umí činit, když se mu zachce. :D Až na to světlo. Bohužel jsem neměla čas obrázky zesvětlit, ale barvy mandal zůstaly přirozené, jako na papíru :) Zítra se dočkáte zesvětlené verze! ;)

Tak, a teď už bych mohla nechat keců a představit vám kresby, ne? Víte, kolik jich je? Myslím samozřejmě ty obrázky :D Víc, než jsem myslela. Šestnáct.

Takže tady máte takovou malou ochutnávku. Mé "mandaly", vytvořené s kružítkem a Progressy :) Je to něco jiného, než na co jste ode mně zvyklí, ale po všech těch holčičkách bude změna příjemná, což? :-D

(EDIT: Nakonec je nechám s nezesvětleným pozadím... prostě to vypadalo divně ;))m

Tahle byla úplně první. Na počáteční pokus se mi nezdá špatná :-)


m2
Nemám ráda zelenou a vyblitou žlutou... Takže nechňápu, proč jsem je použila. Navíc jsem tuhle začala kreslit KOH-I-NOORkami, které nejsou tak kvalitní, a teprve pak jsem pokračovala Progressy. A je to vidět. Trochu slabší, ale "povedly" se mi i horší. Ty tady naštěstí neuvidíte ^^

m3

Tahle se mi docela líbí, hlavně kvůli těm "odleskům" :)

m4


A na tuhle jsem pyšná :D Zabrala mi hodně času, ale zase si myslím, že je nejpovedenější:) Vypadá jako motýlek, nemyslíte? :3


A která se nejvíce líbí vám? :-)

Slepé výkřiky

21. června 2010 v 20:46 | Werika |  Rádoby poezie
Heya. Mám asi tak milion obrázků, které bych sem ráda dala, ale mám menší problém - nový skener. Jedna kresba se skenuje asi pět minut a já opravdu nemůžu strávit hodinu pouhým skenováním. Navíc je tamten počítač rodičů.
Tudíž se místo mých krásných kresbiček dočkáte něčeho ještě úžasnějšího - "básně". (Deet: Ještě žes na konec dala ty uvozovky, už jsem se začínala bát, že to myslíš vážně... --- Creela: Ty se bojíš? --- D: No jo vlastně.)
Je to zase jedna z mých spontánních, tak ji neberte příliš vážně. Enjoy or don't.

Když schovali svět
a nikdo jej nehledal
přinesli masky
smáli se svým pravdám
neptali se
házeli střepy do kaluže
a když křičela v krvi
zavřeli brány
zlomili vzduch
vejpůl

Live your dream

15. června 2010 v 18:08 | Werika |  Zprávy od cesty
Kdo není slepý nebo si nezapomněl nasadit brýle či čočky, jistě zaznamenal nový kabátek. Minulý vzhled si tady pobyl necelé dva měsíce - na mě docela vkon, obvykle tady laye ponechávám déle :)
Není to nic vůbec složitého, ale mně se na něm líbí právě to, jak je prostý. Bohužel jsem ho dělala pro svůj monitor, který oplývá gigantickými rozměry 1920x1200 pixelů. Většina v z vás asi nemá tak obří obrazovku, takže asi nevidíte okraje nebo jen část. Proto přináším i screen. Takto by měl layout vypadat v celé své kráse.

Screen

Možná se zdá, že jsem jen napsala tři slova, přidala deštník a holčičky a desing byl na světě. Tak lehké to zase není. Slova nejsou napsána s nějakým speciálním fontem, nýbrž jsou čárku po čárce nakreslena ručně s pomocí křivek. A to byla i trochu fuška. Je pravda, že ty holky jsem tam jen tak "strčila", ale jsou také mým výtvorem. Už jste se s nimi mohli v několika článcích setkat. Například v tom předminulém :) 

Layout kombinuje dvě mé oblíbené barvy - fialovou a šedou. Zkoušela jsem ůzné kombinace, ale tato se mi zamlouvala nejvíce. Přeci jen, já a fialová... však víte :D Navzdory šedi ale z laye nemám smutný pocit ;)

Jak se vám líbí? Můžete ohodnotit hvězdičkami pod článkém a připsat komentář :)

Noir

13. června 2010 v 19:01 | Werika |  Grafika
Původně motiv pro nový layout, ale jaksi se to zvrtlo a máme tady "jen" obrázek. Noir znamená francouzsky černá. Aww, francais, jaký to krásný jazyk. Dva roky jsem se ho učila a příští rok budu pokračovat.

Anyway, co se techniky a použitých nástrojů týče, asi je poznat, že obrázek je klasicky spáchán v Inkscape. Dobře se mi s ním pracuje, ale ke svému rozhořčení jsem zjistila, že nejnovější verze - se spoustou nových funkcí - odmítá spolupracovat s tabletem. Takže mám tu nižší. Unfortunately. *nevíte někdo, co mám s těmi anglickými slovy? ^^*

Chudák holka, není moc hezká. Nejvíc se mi líbí ty oči. Pak vlasy, i když jsem je chtěla udělat realističtější. Ale jaksi se nepovedlo ^^' Nu, ohodnoťte sami. :)

Noir

Dva roky

13. června 2010 v 12:49 | Werika |  Zprávy od cesty
To je tak, když má jeden zaracha.

Ne, že bych se bez počítače nedokázala zabavit, naopak... Ale je trochu škoda, že mě to postihlo zrovna, když má můj předrahý blogísek narozeniny.
Ano, včera 12. června tomu byly dva roky, co se jedna malá holka rozhodla kliknout na tlačítko Založit blog. Začínala jako statisíce dalších blogerů - kopírováním. Vlastně ani nevěděla, nač s založila blog. A takto se to táhlo až do října, kdy si řekla, že toto oprvdu nemá smysl a začala blogovat autorsky. Pravda, na počátku to také nebylo valné, ale s postupem času se (snad ^^) zlepšila a nyní je taková, jakou ji vidíte.
Dva roky. V podstatě zanedbatelná doba, není-liž pravda? Ale za ty dva roky se toho dost událo. Neměnil se jen blog - ten je jen odrazem toho, jak jsem se měnila já. Byla to změna k horšímu či k lepšímu? To musíte posoudit vy.
Často si říkám, jestli má tahle blogová existence smysl. Víte, k jakému názoru jsem dospěla? Nemá. Blog je jen droga a žrout času, jen další nepotřebný koutek, na který se pomalu snáší prach. Ale proto jsem tady. Protože se můžu na chvíli ukrýt a představovat si, že svět je jiný...
Nejsem na tyhle kecy. Už mi dochází slova. Vlastně mi přijde, že "oslavovat" něco takového je úplně na hlavu. Kolik blogů má každý den "narozeniny"? Nespočet, a ´většina z nich z toho nedělá kovbojku.
Tak fajn, ještě vám chci poděkovat, že mi sem občasně chodíte a ještě občasněji přidáváte komentáře. Přece jen, úplně každý musí být aspoň trochu rád, že nedělá internetovou stránku jen pro sebe, a to je nazvratný fakt.

Tak, a teď vypněte počítač a šup ven. Blog vám jen škodí. :))

Balloon Girl