Leden 2010

Malování v Malování

29. ledna 2010 v 15:12 | Werika |  Kresby
Ach, konečně máme za sebou první pololetí a následují úžasně třri dny volna, aww. Těm, kteří už nechodí do školy, se omlouvám ^^ A tvorům školou povinných se klasicky zeptám, co jste dostali na vízo? Já se pochlubím, že samé jedničky :3 Ale jsem taky teprve v sekundě - neboli sedmé třídě - takže na tom vlastně ještě ani není moc co k chlubení ^^

---

K tomu názvu... Neoriginálnost nade vše, ale opustila mě múza, takže se bohužel budete muset spokojit s tímhle. Ano, po miliónech let jsem oprášila program Malování, kvůli jedné soutěži zvané Pod modrou oblohou, kde je úkolem nakreslit obrázek pouze v Malování. Takže Gimp je mi bogužel k ničemu. *bůů, Gimpofil se ozval*
Ale o tabletu se nikde nic nepsalo! Takže jsem popadla pero a čmárala do aleluja.
Téma je "Naše modrá planeta". Inspirovala jsem se... sama sebou (^^') a použila jako předlohu obrázek ze záhlaví. A trochu ho upravila, že.

Ještě to není úplně finální verze, ale ani to není moc poznat :-)

Mimochodem, omlouvám se za svoji neaktivitu, ale krize stále přetrvává :(( Ale přes víkend se vám to pokusím vynahradit ^.~Kofoláčci na druhou

24. ledna 2010 v 14:58 | Werika |  Další mé výtvory
Tohohle kofoláčka - tedy vlastně kofolačku-holku :)) - jsem včera vyrobila pro moji kamarádku :-) Vadí mi, že nemá vlasy, ale netroufla jsem si na ně. Tak příště :-) Tentokrát jsem ji fotila foťákem, který ale, jak víte, taky není moc kvalitní... Ještě, že tu máme ty programy na úpravu fotek!


Další fotky v CČ.

Jeden nudný zápis...

20. ledna 2010 v 20:45 | Werika |  Říkejme tomu deník
Poslední dobou si čím dál častěji říkám, jestli to má smysl. Jestli se mám snažit, když nejsou žádné výsledky. Vlastně bych se na to docela ráda vykašlala. A hodila všechno za hlavu.

Asi si teď ťukáte na čelo a říkáte si, co ta divná Werika zase mele. Ono se to vztahuje na víc věcí...
První je blog. Myslím, že každý bloger má občas nějakou to blogovou krizi. Nevím, jestli jí zrovna procházím, každopádně faktem je, že poslední dobou mě docela svrbí prsty, abych stiskla to malé tlačítko Zrušit blog a dala tomuhle odpadnímu koši vale. Ostatně, jsem nahraditelná. Existuje spousta pěkných autorských blogů, které se tiše krčí někde v koutku a nemají příležitost se projevit. Možná někomu uvolním místo.
Ale jsem srab. A sentimentální srab. Pořád váhám, nechce se mi zničit ten koutek, kde jsem strávila přes rok a půl a kde jsem prošla takovou proměnou. Nechci ztratit mé blogové přátele. A prostě... Tak.

Věc druhá - týká se to mých výtvorů všeho druhu. Víte, já jsem perfekcionistka. Fakt velká. Nutně potřebuji být ve všem ta nej, a když nejsem, žere mě to. Takže nechci být "ta, co má docela pěkné kresbičky" a "ta s celkem fajn příběhy a básničkami". Tak se snažím zdokonalovat. Pak se mi něco vyvede a já jsem na vrcholu blaha. Ale poté mi stačí se podívat na něco hezčího a zase mám depku. Mám jen dvě možnosti a to buď se naučit být spokojená sama se sebou - snažím se na tom pracovat - anebo se na to vykašlat. Nekreslit. Nepsat. To se mi nedaří, jsem tvořivý tvor. Ale na druhou stranu si kladu moc vysoké cíle. Je to jak začarovaný kruh.
No a poslední věc, na kterou se vztahuje první odstavec, je ON. Opravdu, toho, kdo vymyslel lásku bych dala pověsit, protože mě to štve. M. má rád ji, ne mě, ale mohl by aspoň přestat být slepý vůči mým narážkám. (Ehm, tohohle odstavce si nevšímekte, je to jen HLOUPÁ HOLČIČÍ ZAMILOVANOST...)
---
• Chci jít na kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Pokud ano, jsou pozitivní?
• Dostala jsem Progessa. Vážně skvěle se s nimi kreslí.
• Vždycky o sobě hrdě prohlašuji, že jsem optimista. Myslím, že podle mých článků si to asi také myslíte. Ale... Pesimismus vládne světu. Míním tím, i v reále se většinou chovám vesele, ale jsem dost náladová a rozhodně nejsem tak velká optimistka, jak o sobě někdy tvrdím.
Omlouvám se za tento nudný výlev. Potřebovala jsem se vypsat. To už jsem dlouho neudělala.

Realistické?

17. ledna 2010 v 20:13 | Werika |  Kresby
Damn it! Sbohem, talente.
Jako ne, že bych nějaký měla, ale teď odešly i poslední zbytky toho, čemu jsem říkala nadání.

Rozhodla jsem se totiž, že budu brát kreslení vážněji, naučím se stínovat, anatomii, realistické obrázky, záhyby na oblečení...
Prdlačky. Tohle je první z těch pokusů a... no, můžete posoudit sami. (Ale pokoušet se budu dál.)

Informace:

Doba kresleníNetuším... kolem dvou hodin? Snad?
Důvod realizaceSnaha o procvičení realistických postav, anatomie, stínování a záhybů na šatech
Hodnocení**/***** (2/5)
TechnikaTužka. Jen a jen tužka. (A taky guma, že jo.)
FormátA4
PoznámkyVelká hlava, naklání se doleva, nepříliš vypracované stínování... a ta levá noha!


Změna je život *nebo jak se to říká...*

12. ledna 2010 v 20:44 | Werika |  Zprávy od cesty
EDIT: Já ty fialové neladící potvory změním, nebojte se :D Jen jsem to zatím nestihla ;-)
EDIT no. 2.: Jedna ikonka přebarvena, ale ostatní jsem pořád ještě nestihla xD

Jak už jste si asi (určitě) všimli, blog změnil kabátek. A tentokrát žádné cizí obrázky, ani se zdrojem! Sakumprásk kompletně celý layout je má práce. A samozřejmě musím taky poděkovat mému drahému Inkscape =D...
...Ale jsem naprosto nepoučitelná. Inkscape padá. Já to vím. Zjistila jsem to při minulém "velkém projektu" - vectorové dívce. Takže jsem si to tentokrát uložila. Ale jen jednou uprostřed práce. Ke konci se stalo co? Křach, a půlka práce v... konečníku.
Musím ale říct, že jsem každopádně spokojená s výsledkem. Není to sice fialové - avšak na začátku bylo :DD - ale modrá je dobrá a podařilo se mi na 99.9 % uskutečnit nápad, což se snad ještě nikdy nestalo! :-) (0.1 % ubírám za moji sklerózu, která zapříčinila zdvojnásobení délky práce.)
Jak dlouho si tu lay pobude, to netuším, hádám ale, že dlouho - možná tak jako minulý? Hned tak ho jistě měnit nebudu :-)
Nu, a teď názory. Jak se vám zamlouvá? Můžete se vyjádřit v komentářích a hlasovat v anketě :-)

PS: Měl by někdo zájem o původní layout? Je nyní volný!

Bee happy

9. ledna 2010 v 20:06 | Werika |  Fotky
"Přebytečné" 'e' v nadpisu je záměr ;-)

Můj foťák žije!! :DDD Jednoho dne se prostě sám od sebe vypnul, tak jsem do něj dala nové baterky. Nic. Dala jsem tam ještě další. Pořád nic. Tak jsem to vzdala, ale měla jsem bobky z toho, jestli někdo zjistí, že jsem pokazila foťák!

Před dvěma dny jsem však - spíš z nudy než kvůli čemukoliv jinému - to "cvakátko" (nový výraz pro foťák :D) znovu vytáhla, opět jsem do něj dala nové baterie...
A ejhle! On žije! :D

Měla jsem z toho takovou radost, že jsem si dneska vycvakla pár fotek. Jedna se mi docela líbila, tak jsem si s ní trochu pohrála v Gimpu... a tady ji máte :-)

Upozorňuji vás, že kvalita není moc slavného, jelikož jsme ten foťák ani nekupovali - dostali jsme ho zdarma k dovolené :DD Pokud se někdy dostanu k rodinnému foťáku, můžete očekávat fotky vyšší kvality - i když u mně, antitalenta na vše, to není moc jisté =D

Jsem.

7. ledna 2010 v 20:37 | Werika |  Má další já
Od neděle tady nic nepřibylo. No a?

Abyste ale nebrblali *stejně pochybuju, že byste si stěžovali*, přinášíme malé oživení. Ano, my. Já a...


Deet. Mé já. Přesně řečeno nové já.
Vlastně to není tak přesné. Vyskytuje se už nějakou dobu. Jak se vám zamlouvá, co?
Připadá vám milá? Veselá? Poťouchlá? Nenechte se splést vzhledem. Deet je totiž lhostejná.
Dobře, ne úplně, ale nemá k tomu daleko. Většinou se její stav podobá trvalé depresi. Jenom to nedává najevo.
Ráda ale filozofuje. Podzimní kaligram ve tvaru listu nebo "dešťový" příběh jsou její výtvory.
PS: A jak se vám zamlouvají její různobarevná očka? =D

Ježišek naježil...

2. ledna 2010 v 18:49 | Werika |  Kresby
... odměnu za Hledej rozdíly :-) Pal Lathien, Lady Bidadari, KaTheo, -evka- a myst, tady to máte, upozorňuji vás ale, že toto je snad můj první obrázek z profilu :-D


Pé. eF.

1. ledna 2010 v 0:00 | Werika |  Zprávy od cesty
Ne, opravdu nejsem v tuhle chvíli na blogu, přednastavila jsem to :-)

Myslím, že netřeba komentovat. Prostě... přeji vám všem do roku 2010 jen to nejlepší, ať se vám splní všechny sny a vše, co si přejete.
Pevně doufám, že nadcházející rok bude lepší než rok 2009, který mě v mnohém změnil a dal i vzal mi spoustu věcí. Nejen v reálném životě, ale také v tom blogovém.

Děkuji vám... za všechno.