Říjen 2009

Už jsem taky ta celebrita :-D

31. října 2009 v 18:59 | Werika |  Zprávy od cesty
Aktuálně: Mám zaracha na počítač. Do pátku zde nic nečekejte.
----------------
No, ne tak docela, ale skoro ano :D
Jelikož... Úžasná Awia mě požádala o rozhovor!
Řeknu vám, byla jsem dost v šoku, když mi přišel ten email od ní. O co větší šok ale byl, když jsem si poté přečetla onen článek!

Řeknu vám, přimělo mě to k širokému, šťastnému úsměvu a téměr i k slzám :-) Awia nezveřejnila jen rozhovor, ale také její názor na mě. V něm napsala - cituji:

"... působí jako příjemná, milá holka..."

"... dobře se čte..."

"... jednou z ní bude skvělá básnířka..."


A pak se divte, že mě to dojalo, když se o mně vyjádřila tak krásně :-) ^_^

Ještě jednou ti, milá Awio, děkuji ^^
Článek s rozhovorem naleznete zde.


PS: A také mě potěšil komentář od Kikulky "Kdo by neznal Weriku?" :-)

Pixelarty pro C-W a Cassidy aneb Skleróza

30. října 2009 v 20:01 | Werika |  Grafika
Jop, zdá se mi, že poslední dobou přidávám stále méně článků. Je pravda, že stále jsou zhruba tři za týden, ale podívejte se, toto je teprve sedmnáctý článek za tento měsíc. Ale nevadí. Však není nutné (a někdy ani žádoucí) psát každý den. Zmiňovala jsem se o tom zde.
Z čeho jsem ale poněkud roztrpčená je to, že mi připadá, že tady jaksi ubývá komentářů. Že by se mi zhoršila kvalita článků?
Ale co přibylo, jsou nechutné a otravné reklamy. Vždy jsem se radovala z toho, že mi sem spameři příliš nechodí. A najednou se tady objevily čtyři reklamy za jeden týden! Je tohle normální? Ne, nebudu se rozplývat blahem nad tím, že jste mi "zWýsHiLi NáwShTěvNosT **♥**" ! Raději dvacet pravidelných a inteligentních návštěvníku denně, než sto spamovacích didlinek za den! Takže sbohem a šáteček.
---
Tak, a teď už konečně k hlavnímu tématu tohoto článku. Kdysi dávno (před měsícem?) jsem slíbila C-W a Cassidy pixelarty za to, že uhodly, kdo je na obrázku (na pixelartu :)). No a teď, po sto letech, jsem si na to vzpomněla. Takže tady to máte. Číslo jedna je pro C-W, číslo dvě pro Cassidy. Enjoy :-D


Proč (ne)uznávám „SB“

28. října 2009 v 21:54 | Werika |  Hrát si na filosofa...
Jistě všichni znáte pojem "SB". Je to zkratka pro "Spřátelené blogy" a toto spřátelování spočívá - stručně řečeno - v tom, že se dva blogy domluví, dají si blogy do oblíbených a pak se vzájemně navštěvují. Ale jak už to bývá, není spřátelování jako spřátelování.

Mnoho blogerů nespřáteluje, protože si myslí, že potom budou svázáni nějakou povinností. Že budou muset psát např. každý den komentář, budou se muset hlásit na tzv. "Kontolu SB" a podobně. Chyba. Tedy - vlastně ne tak docela.

Tyhle nesmyslné povinnosti se vztahují k prvnímu typu spřátelování (to slovo je fuj). Blogeři, kteří ho provozují - většinou holky, ale už jsem narazila i na několik vyjímek - často mají desítky spřátelených blogů. To je však ta nejzanedbatelnější věc. Dále svá SB nazývají SBénQa, eSBéčka apod. a poslední dobou se také často setkávám s novým, "vylepšeným" a "in" výrazem Affs.To už je horší, ale přeci jen se to stále dá překousnout.
Hlavním problémem jsou již výše zmiňované podmínky. • Budeš mi minimálně co dva dny chodit na blog! • Napíšeš nejméně 5 komentářů týdně! • Budeš pro mě hlasovat, když budu potřebovat! A k tomu ještě kontroly SB a obíhání. Na co to je? To už vypadá jako otroctví, ne jako dobrovolné navštěvování blogů! Jsou to snad spřátelené blogy, ne? Klíčové slovo je přátelství! Své reálné přátele snad taky nutíte, aby vás čtyřikrát týdně navštěvovali? Předpokládám, že ne?


A teď o způsobu číslo dvě. Proti tomu nic nemám, sama to takhle dělám a podporuji to. O co jde? O to, že neexistují nesmyslné podmínky. Žádné obíhání. Žádné kontroly. Jedna podmínka by se našla, a to - autorský blog. Ale tomu není zas tak těžké dostát. Jednou máte autorský blog, tak už tak zůstane, tečka :-) (A zase... Existují samozřejmě vyjímky. Ale nemyslím si, že by jich bylo moc.
A co je hlavní? Tito blogaři se spřátelují proto, že se jim blogy navzájem opravdu líbí a nedělají to kvůli návštěvnosti, jak tomu je u mnoha blogerů z kategorie č. 1.

Můj závěr? Spřátelování ano, pokud se provozuje s mírou, nezištně a bez zbytečných serepetiček!

A jaký je váš názor na spřátelování a "SB"? Spřátelujete? Proč ano, proč ne?

Obrázek pro n o s t a l g y

25. října 2009 v 17:59 | Werika |  Kresby
A máme tady další obrázek za soutěž. Jak jsem slibovala, je pro n o s t a l g y. Přála sis něco s fantasy tématikou, nuže, tady máš to "něco" fantasy :-D. Konkrétně moji oblíbenou duhovou cestu. Obrázek je opět vytvořen tabletem.
Příště je na řadě Neechee-nka, pak už jen C-W a bude hotovo :-)

Doufám, že se líbí ;-)


Obrázek pro Mystann

24. října 2009 v 16:42 | Werika |  Kresby
Tramtada... Dáá. Netrubte, nemáte proč. Je tu jen další obrázek - a to pro Mystann. N o s t a l g y, promiň, tvůj obrázek se zde objeví příště. Slibuji.
No, přála sis někoho z Folmíků, máš ho mít. Uvažovala jsem o Jirkovi, ale kluky moc neumím, a tak dostaneš Lolu ^^
Obrázek tentokrát není na papír, ale tabletem. Tak se podívejte.
Hope you enjoy it ^_^

Vložila bych to už včera, ale blog zase zlobil a odmítl mi vkládat obrázky :o( Ještě to stále nefunguje, tak jsem to musela vložit přes Galerie.cz


A ještě nevybarvená verze :


Obrázek pro M.I.M.U

21. října 2009 v 20:15 | Werika |  Kresby
Konečně ses, milá M.I.M.O, dočkala :) Zde máš svůj obrázek za soutěž. Jelikož jsi mi nechala volnou ruku, nakreslila jsem ti duhové fantasy očko ;-) PS: Příště je na řadě N-ostalgy.
EDIT: Obrázek se nelíbí? Tak dobře... Nakreslím to znova. -_-


Limerick - číslo dvě

20. října 2009 v 20:13 | Werika |  Rádoby poezie
Není tomu dávno, co jsem zveřejnila limerick na téma Antitalent pro Obšťastník Autorského klubu. Nyní přicházím s druhým limerickem, tentokrát do soutěže v češtině a na téma Sportem ku zdraví či trvalé invaliditě. Nuže, můžete posoudit, který se vám zdá lepší.

Příběh fotbalisty

Kdysi jsem byl extratřída,
ten nejlepší, žádná bída.
Avšak, když jsem měl gól dát,
předvedl jsem držkopád,
teď je ze mne invalida.

Seznamte se... Pal Lathien a Nenci

19. října 2009 v 18:56 | Werika |  Seznamte se...
První dvě blogerky, se kterými jsem udělala rozhovor, jsou

Pal Lathien

a

Nenci.

Obě na blogu zveřejňují svoji tvorbu - kresby, grafiku a podobné. Také mají obě blog s fantasy nádechem - ostatně, podívejte se sami :-)

A teď už jdeme na rozhovor.

První tabletový počin a Gimp

18. října 2009 v 14:10 | Werika |  Kresby
Juchachá!!! A je to doma!
... Co přesně? Úžasný, skvělý, dokonalý, jedinečný, perfektní...

Tablet! ^^

Pokud by vás zajímalo, jaký tablet to je (pochybuji), tak Genius G-Pen M609X. Původně jsem chtěla Wacom Bamboo, ale podle recenzí jsme se nakonec rohodli, že raději ten Genius ^.^
Ve čtvrtek jsme ho objednali a včera jsem si pro něj šla. Pravda, ze začátku mi dělalo potíže se zorientovat, ale rychle jsem se vzpamatovala a zapla PF Studio...

A naštvala se. Co si to dovolují? Jak to, že se síla čáry nemění podle toho, jak tlačím na pero? Okradli mě! Podvod!
Pak jsem to samé zkusila v Inkscapu... A tam to šlo. Odporné PF, nic neumí, dokonce ani nepodporuje tablet!
Nu, tak milé PFko i Photofiltre Studio šlo do koše a stáhla jsem si...

GIMP!

Po jediném dni na něj nedám dopustit. Nejenže podporuje tablet, což PF neumí, ale má i spoustu jiných funkcí, je vymakanější... Prostě je to program na úplně jiné úrovni.

A to bych nebyla já, kdybych hned nezkusila něco nakreslit. Je to vážně děsné, kdo je na mém blogu poprvé, asi si musí myslet, že mám talent jako dvouletý šimpanz, ale vážně to tak není. Holt s tím tabletem ještě tak moc neumím ^^"

Tak tedy, tady máte to "veledílo" :-)


Blogové cele(r)brity

16. října 2009 v 19:42 | Werika |  Hrát si na filosofa...
Chiquitka. Yasmin. Lovelysims. Lištička.
__________________________________

Říkají vám něco tato jména? Cože? "No samozřejmě, že ano!!!"? Ach... Promiňte mi tu hloupou otázku. Samozřejmě, že je znáte. Znají je všichni.

Myslím, že název "Blogové celebrity" není nadnesený. Tak jako v reálném světě všichni znají Brada Pitta, tak v blogařském světě každý bloger zná tato jména. Možná nechodí na jejich blogy, ale stačí zaslechnout tu přezdívku a:
"Ahá, jó. To už jsem někde slyšel/a. To je ten slavný bloger/ta slavná blogerka, že?"

Nezazlívám jim jejich slávu. Holt, kdo umí, ten umí. A kdo umí, také by se měl proslavit.
Ne vždy to ale platí. Vlastně to takhle v praxi moc často nefunguje.


Pistynka. Katk@. R a i n y. Pal Lathien.
___________________________________

Tak. A teď mi řekněte, jestli znáte tyhle. Možná mi řeknete "Ano". Ale co myslíte, kolik dalších blogerů je také zná? Myslíte, že se o nich někdy někdo zmínil na Srdci? Že mají ultra vysokou návštěvnost?
Ne.

Mají talent. Mají co říct. Mají své pravidelné čtenáře. Mají úplně stejné právo být mezi elitou jako blogeři zmínění výše. Tak v čem je ten problém? Proč prostě nejsou v "top", když si to zaslouží?

Bloumám nad odpovědí. Bádám, pátrám, zkoumám, hledám ze všech sil... Ale stejně to nechápu. Je to tím, že ti druzí blogují déle? Nebo že je propaguje Srdce Blogu? Že mají zajímavější blog (s tím osobně nesouhlasím)? Dokážete mi podat vysvětlení vy, když já to nedokážu?

A protože nechci jen tak dřepět v koutě a nečinně přihlížet, jak se nic neděje, rozhodla jsem se, že se jim nějak pokusím pomoct. A to...

Udělám rozhovor se všemi blogy, o kterých si myslím, že by měly být propagovány.

Pravda, já sama nemám příliš známý blog, tudíž není velká šance, že se tím něco změní. Ale doufat můžu vždy, nemyslíte?

Proč ostatním nedokázat, že na to máte?

nEEchEE a Cookie ^^

14. října 2009 v 18:58 | Werika |  Grafika
Můžu vám s hrdostí oznámit, že už jsem *konečně!* začala pracovat na cenách pro vítěze - konkrétně mám tužkou načrtnutý obrázek pro N-ostalgy a už mám nápad, jak stvořit odměnu pro M.I.M.U. Jsem šikula, že? ^.- *ironie, divže to neodkapává na zem*

A teď přejdeme k hlavnímu tématu tohoto článku, a to - pixelart pro Neechee-nku! Ten, kdo si nepamatuje důvod, tak Neechee-nka propagovala svoji soutěž na mém blogu :)) Ještě jednou díky :D, a tady máš svůj pixelart. Doufám, že se ti bude líbit, i když je takový jednoduchý ^^

Mám problém

13. října 2009 v 11:30 | Werika |  Zprávy od cesty
Mám HODNĚ velký problém. Tak velký, že uvažuji o přesunutí se na jinou adresu. Více napíšu, až budu doma... :(

EDIT

Tak jo, už jsem doma. A o co tedy jde? O věc, která mě děsně irituje.

Tak dlouho. Tak usilovně... Jsem se snažila zatajit svůj blog spolužákům. A šlo to i celkem úspěšně. Pokud jsem adresu někomu chtěla říct, jednoduše jsem to udělala. Ale těch lidí ze třídy, kteří adresu mého blogu věděli, nebylo moc. A ostatní to zjevně nezajímalo natolik, aby se pokusili adresu blogu nějak vyšťourat. Ono to je totiž úplně primitivní. Stačí do Googlu zadat "Werika" (tuhle moji přezdívku zná celá třída) a hned první odkaz vás přenese sem.
Ale stačila jediná chybička. Pitomá, pitomá chyba. Na jednom ze třídních počítačů jsem se podívala na svůj blog, přes rameno se mi koukl spolužák *Tomáši?! x(*, zapamatoval si adresu + podíval se do historie... A bylo to.

Tak. A teď zná téměř celá třída adresu mého blogu. Dokonce i cizinci. *kteří si tu sice moc nepočtou, ale jde o ten princip...* A co teď?

Dva mí spolužáci - Tomáš a Honza - říkají (a napsali do komentářů), že je zbytečné měnit adresu blogu kvůli tomu, že ji znají spolužáci. Zásadně nesouhlasím. Jak už jsem jim odpověděla v komentářích, proč ostatním neříkám adresu? Logicky - proto, aby sem nechodili. Tento blog je věc, kterou prostě nechci sdílet s lidmi z reálu. Je to můj virtuální koutek. Tomáši, vím, že tu není nic, za co bych se měla stydět, ale pochop to, tady jde o princip!:-(

Proto jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych blog přesunula na jinou adresu. Plus bych si změnila přezdívku, protože podle té stávající by mě každý našel. Věci odsud bych přesunula tam, oblíbené stránky vzala s sebou a spolužáky nechala tady...
Ale má to jednu nevýhodu. A to, že se mi příliš nechce. Teď nejde o to, že bych byla líná - stačilo by Ctrl+C, Ctrl+V - ale jde o to, že jsem si to tady za téměř rok a půl oblíbila a cítím se tady jako ve svém internetovém domě. Je fakt, že ta adresa (werikyblogisek) mě dost irituje, ale měnit blog kvůli adrese je, mírně řečeno, naprostý nesmysl. Možná teď převracíte oči nad tím, jak jsem nostalgická a sentimentální, ale je to tak.
A - ještě by tu byl jeden důvod. Poněvadž jsem v Klubu, byl by to problém. Nejspíše by mi zrušili členství a mohla bych se přihlásit zase až za 3 měsíce. Že by kvůli mně udělali vyjímku? To těžko.

Ach jo... Štve mě to. Moc mě to štve. Přímo děsivě moc. Ale co dělat? Jak si tu myšlenku o přesunutí se pořád přehrávám v hlavě, myslím, že se toho nápadu asi vzdám. Prosím, napište mi do komentářů, co byste na mém místě udělali vy a jestli se vám už někdy něco podobného přihodilo. Budu vděčná za každou radu. Díky.

Podzimní deprese

12. října 2009 v 20:08 | Werika |  Rádoby poezie
Asi takhle by se dal nazvat dnešní článek. Přesně řečeno dvě kratičké básničky. Tady vidíte, jak to dopadá, když Shailu popadne tvořivá :-P
Shaila: *dme se pýchou*

Původně to měla být jedna básnička, ale ty sloky na sebe tak docela nenavazují. Ale trochu přeci jen ano, takže je máte v jednom článku.


Ztracený případ...

11. října 2009 v 19:01 | Werika |  Grafika
...jsem já.

Že já si nedám pokoj. Proč to vlastně dělám? Zase jsem se pustila do něčeho, co absolutně nezvládám. Opět jsem se pokusila stvořit layout. Záhlaví - dle mého názoru - ujde, ale jinak je to katastrofické.
A cože jsem to vlastně spatlala? Pokusila jsem se o lay s podzimní tématikou. Nu co, podzimní je. Hnědá barva, podzimní obrázky... Ale strašně mě štve, že ta holka je taková useknutá. Kdyby nebyla, lay by se mi možná i docela líbil...
Za záhlaví opět vděčím bezkonkurenčnímu vectorovému prográmku Inkscape. Ty křivky mě jednoduše fascinují :))
A jak tedy vlastně vypadá můj lay? Můžete hádat... :D :D Nebo radši ne. Co takhle odkaz na stránku s layoutem? :-D Ale varuji vás, vstup je na vlstní nebezpečí! Nejsem odpovědná za: šok; vytvoření fobie z layoutů; srdeční záchvat; ztrátu vědomí.

Zde máte ten "slavný odkaz": *pomyslné tramtadadááá!*


Izometrický pixelart

8. října 2009 v 20:17 | Werika |  Grafika
Mám krizi. Nechce se mi kreslit, nechce se mi psát, nechce se mi pracovat na blogu. Jenom si vytvářím úvahy, které jsou však zatím pouze v mé hlavě a těžce pochybuji, že je sepíšu. Počkat - poslední článek byl opravdu v neděli? To je (na mě) dost dlouhá doba! Věděla jsem, že to tu trochu zanedbávám, ale tak dlouho?

***********

Ti z vás, kteří se nezajímají o grafiku, si zřejmě u nadpisu říkali něco jako "eh?". Víte co, nezabývejte se tím. Je to prostě pixelart. Nebo... Takhle: izometrický znamená, že je natočený do jistého úhlu zhruba 26.565° - tak jako ten, který jsem vytvořila.
Má to být prostorově udělané písmeno E. Prostě takový jednoduchý izometrický pixel art. Moc se mi to ale nepovedlo. Nevím co, ale něco mi na něm nesedí.


Ne-Emma Watson

4. října 2009 v 13:45 | Werika |  Kresby

Tohle původně měl být obrázek do soutěže na Srdci Blogu. Ano, chtěla jsem nakreslit herečku Emmu Watson (protože to je jediná známá postava, o které jsem se na svém blogu někdy zmínila), jenomže já jsem na kreslení podle fotky hotový antitalent, a tak jsem hned po dodělaní očí zjistila, že si jí to vůbec nepodobá. Dilema - co teď? Nakonec jsem se rozhodla, že kresbu předělám na obyčejnou, anonymní dívku. Bohužel není vybarvená, je nakreslena tužkou, protože po vybarvení by chudinka vypadala katastroficky.
Mimochodem, tohle je historicky první kresba, kterou jsem fotila foťákem, jelikož jsem zjistila, že skener mi kresby tužkou vždycky vezme hrozně světle...

Jo, a budu mít TABLET!!! Už se tak těšííím! :D :-DPixelart pro n o s t a l g y

3. října 2009 v 19:44 | Werika |  Grafika
Alespoň něco, když už se mi momentálně nechce kreslit...
Tento pixelart je bonus pro n o s t a l g y za to, že propagovala moji soutěž na svém blogu :)) Díky, San ;)) Doufám, že se ti pixelart bude líbit :-)Potřebuji poradit... Kresby, básně, povídky či úvahy?

2. října 2009 v 19:18 | Werika
Po velmi dlouhé době přicházím s jednou anketou. Ale byla bych především ráda, kdybyste napsali komentář.
Jak všichni víte, můj blog je čistě autorský (o originálnosti už by se možná dalo spekulovat.) Přidávám sem své kresby, grafiku, básničky, povídky a také úvahy. Nemyslíte, že toho je poměrně dost?
Já si to tedy myslím. A tak jsem se trochu zamyslela a došla k názoru, že bych se na některou z těchto věcí měla zaměřit nejvíce. To znamená, že bych pořád přidávala všechno, ale především téma, na které bych se zaměřila.
A nyní nachází to dilema - na co se tedy mám zaměřit...?
Abych pravdu řekla... Netuším. Každá věc má své výhody i nevýhody. Nuže, zkusíme si to shrnout:

Kreslení + grafika:
  • + Plus + Baví mě to ze všeho nejvíce
  • - Mínus - Na grafiku občas nemám dost trpělivosti
Básničky:
  • + Plus + Básničkám se věnuji nejdelší dobu - začala jsem již ve druhé třídě = "praxe" *opravdu v uvozovkách*
  • - Mínus - Často mi schází tolik potřebná inspirace
Povídky:
  • + Plus + Jsou na dlouho - nikdy si nemůžu stěžovat, že nemám co dělat a můžu se vypsat
  • - Mínus - Často se mi s povídkami chce seknout
Úvahy:
  • + Plus + Nejlepší na sdělení myšlenek a svěření se *to dost potřebuji*
  • - Mínus - Nedokážu myšlenky vždy formulovat tak, aby mě ostatní pochopili
* * * * * * * * * * * * * * * * * *
Tak. A teď - babo raď. Hlasujte, prosím, v anketě a byla bych především ráda, kdybyste se k tomu vyjádřili v komentářích. Abych se přiznala, o fousek více mě lákají kresby a grafika. Ale jenom o maličký kousíček.

Těším se na vaše komentáře, rady a připomínky ;-)