Září 2009

Sportem ke zkáze

30. září 2009 v 20:48 | Werika |  Říkejme tomu deník
Aneb Werika se přihlásila do kroužku florbalu.
Řídila jsem se heslem "Sportem ke zdraví" a přihlásila jsem se tam. Ne, že bych neméla sport ráda, naopak - florbal, běh, přehazovaná a plavání mě děsně baví. Proto jsem se taky na ten florbal zapsala, že. Ale hned, když jsem to udělala, jsem si uvědomila, že florbal hraje předevšim kdo? Kluci, samozřejmě.
Každopádně jsem si řekla: No co, to, že florbal je spíš klučičí sport, mi nezabrání ho hrát! No samozřejmě, to se lépe řekne než-li udělá. Jak se blížil čas, kdy jsem měla vyrazit z domu, začala jsem být stále víc a víc nervózní. Ale šla jsem tam.
Kvůli té nervozity jsem na místo dorazila o čtvrt hodiny dříve. To jsem neměla dělat. Ostatní ze mě nejspíš šíleli, jak jsem tam pořád pochodovala dokola.
Nakonec nás ve tři hodiny vyzvedl trenér a já zatoužila po útěku. Celkem nás tam bylo pět - a já jsem zamozřejmě byla jediná holka. Nechci vědět, co si o mně mysleli.
Další prekérní situace nastala minutu poté. Převlékání. Kluci se samozřejmě oblékali spolu, ale co já...?!? Naštěstí jsem se protentokrát neřídila mým oblíbeným heslem "zachovejte paniku" a (s trochu trapným pocitem) jsem šla trenéra požádat, jestli by mi neotevřel ještě jednu šatnu. Naštěstí ano. Krize tedy byla zažehnána a mohli jsme začít.
Po krátké rozcvičce jsme začali hrát. Bavilo mě to, to ano, ale chvílemi jsme myslela, že snad umřu. Buď trapností, žízní nebo jednoduše vyčerpáním. Avšak člověk jako já podává celkem dobré výkony, když je trochu pod tlakem. Abych si tedy jen nestěžovala, musím říct, že jsem dala čtyři či pět gólů a docela jsem si to užila. Co říct více? Myslím, že už nic. Tak sportu zdar! (zmar...?)

Blog.cz - pixelart

27. září 2009 v 13:04 | Werika |  Grafika
Poslední dobou mě ty pixelart nějak baví ^^ Vím, že bych se spíše měla zaměřit na obrázky pro výherce soutěže, ale... ^^ *eh eh*
----------
Pixelart nebyl těžký, vlastně byl docela lehký, ale !dvakrát! jsem omylem při ukládání klikla na "zrušit"! Napotřetí už se mi to opravdu dělat nechtělo a řekla jsem si, že se na to vykašlu, ale nakonec jsem zatnula zuby a vytvořila jsem to ;-)

Je toho tolik, co musím udělat... Nakreslit 5 obrázků pro soutěžící + AT s Awiou, konečně dopsat třetí kapitolu povídky Elestea, napsat ty mini básničky o oblíbených stránkách... *chcíp*

Limerick - Antitalent

26. září 2009 v 14:26 | Werika |  Rádoby poezie
Limerick, který jsem vytvořila do Obšťastníku pro Autorský klub. Přiznám se, před tím, než jsem se o to přihlásila, neměla jsem ani tucha, co to ten limerick vlastně je. A protože teď už to vím a chci vám usnadnit práci, napíšu vám význam, abyste se po tom nemuseli pídit :)) Takže limerick (nebo také limerik) je krátká básnička o pěti verších a rýmem AABBA. Také by měla být vtipná. (A někde se také píše, že má být sprostá, ale za á) je mi jen 13 a za bé) nerada mluvím sprostě.)


PS: Onen Obšťastník naleznete zde.

Páni! Jsem v článku na Srdci Blogu!

24. září 2009 v 18:42 | Werika |  Zprávy od cesty
Jak jistě víte z předchozího článku, včera zde byla rekordní návštěvnost. (134 lidí, pokud to chcete vědět přesně.) Říkala jsem si, že to stoprocentně bude mít nějaký důvod... A jo! Podívala jsem se na nejnovější článek na Srdci Blogu... A dokonale mi to vyrazilo dech! Sice nevýherní, ale jsem tam?? Já tam JSEM?!? Ne, nešálí mě oči! Opravdu tam jsem!

Udělala jsem i screen:
Děkuji moc ^^ Zítra tady přibyde i pixelart pro Blog.cz ^^

Pixelarty - schválně, kdo to pozná?

23. září 2009 v 18:07 | Werika |  Další mé výtvory
Tak schválně, koho jsem to vytvořila? :D Hmm... Toť otázka :D Kdo mi to jako první napíše do komentářů, dostane svůj vlastní pixelart ;o)

Ač se to možná nezdá, docela jsem se nad tím zapotila. Víte, jak je těžké namačkat něco do plochy 30x30 pixelů? :))

Nejvíce mi dal zabrat poslední pixelart. Zaboha jem nemohla vytvořit ten její nepřátelský výraz. Nakonec jsem to přeci jen nějak spatlala, ale stejně se mi líbí nejméně :/ Naopak za nejpovedenější výtvor považuji druhý obrázek :o)


Pod perexem DVA šoky!

A jo! Vytvořila jsem layout!

20. září 2009 v 14:20 | Werika |  Grafika
A je to tady! Vytvořila jsem svůj první oficiální layout! Doufám, že vy z Klubu mě nezabijete za tento článek :o) Není to totiž typické oznámení "ahoj,změnila jsem vzhled, nashle".

Layout jsem vyrobila v Inkscape. Perfektní program! Je skvělý v tom, že všechny linie jsou krásně hladké :o) (no jo, vectory). Záhlaví je uděláno pomocí křivek, stránka nástrojem čtyřúhelník. Zní to jednoduše? Možná. Ale lehké to nebylo. Dobře, vytvořit samotné záhlaví a pozadí mi nedalo moc práce. Jenomže když jsem je nastavila na zkušením blogu (http://werika-layout.blog.cz/), co se nestalo? Samozřejmě - záhlaví nenavazovalo na stránku. A samotné pozadí na stránce bylo jaksi rozsekané. No dobrá, tak to poupravím a bude to, řekla jsem si. Chyba! Ani napodruhé to nepasovalo. Tak jo, do třetice všeho dobrého, pomyslela jsem si.

Ale ne. Spíše do třetice všeho zlého. To už jsem pěnila vzteky. Ale nevzdala jsem to. Zatnula jsem zuby a pokračovala. A - ano! Tentokrát se to povedlo. (To bylo včera :o) Akorát v záhlaví ještě nebyl obrázek (který je mimochodem dílem mikidenial. Krásné očko, viďte? ;o). To už jsem musela od počítače. Dneska dopoledne jsem si k tomu opět sedla, vybrala obrázek...
A nevěděla, jak ho můžu prolnout se záhlavím. Půl hodiny jsem experimentovala, klikala na všechny ikonky, které mi přišly pod ruku - a nic. A pak mě napadlo najít si na internetu návod. Jsem to ale hlavička, viďte? :-D

Potom už zbývalo jen dodat text a samozřejmě nastavit lay na můj blog :o) Původně to vlastně měl být volný layout, ale nakonec jsem si řekla, že ho hodím sem :o)

Tak pište, pište komentáře ;o) Jak se vám lay líbí? Co byste na něm zlepšili? A budu ráda, když i zahlasujete v anketě :-)

PS: Ještě musím vyrobit ladící ikonky, ale dneska už se na ně asi vybodnu :-)

AT s Pal Lathien

17. září 2009 v 18:45 | Werika |  Kresby
S Pal Lathien jsem udělala AT. Nuže, tady je moje část ^^ Přála sis nakreslit Sienne, zde ji máš :o) Možná jsem jí měla udělat zasněnější... a ty vlasy byly hnědo-rudé, přísahám, ale skener to pokazil :o(

PS: Teď budu mít opravdu co kreslit. Musím nakreslit 5 obrázků pro účastníky mé soutěže a ještě mám AT s Awiou. Bezva.

PS 2: Výherci, vaše propagování začne příští pondělí. To jen abyste věděli, že jsem na vás nezapomněla ;o)Vyhlášení vítězů :-)

15. září 2009 v 16:47 | Werika |  Zprávy od cesty
Ráda bych řekla, že na tento článek vás jistě hodně čekalo, ale není tomu tak. Na výsledky čeká pouze 5 lidí. Ano, jen pět lidí ze zúčastnilo soutěže. Kdybych ji ale neprodloužila, byli by to jenom 2 tvorové :-)

Nuže, připomeneme si ceny:

1. místo - Vlastnoručně kreslený obrázek dle vlastního výběru (A4) + dvoutýdenní propagace vašeho blogu na werikyblogisek.blog.cz!!

2. místo - Vlastnoručně kreslený obrázek dle vlastního výběru (A5) + týdenní propagace vašeho blogu na werikyblogisek.blog.cz!!

3. místo - Vlastnoručně kreslený obrázek dle vlastního výběru (A5) + 4 dny propagace vašeho blogu na werikyblogisek.blog.cz!

Ostatní místa - Kreslený obrázek (A5), máte na výběr z těchto témat - postavy/fantasy/hudba.


A teď ta nejdůležitější část - vyhlášení vítězů!
K mé velké radosti jste všichni vyplnili křížovku správně :-) Tudíž bonusová otázka měla obrovský význam. A věřte mi, nebylo to jednoduché rozhodování! Dost povídání, jde se na to!

Prodloužení soutěže o blog.cz!!

11. září 2009 v 17:47 | Werika |  Zprávy od cesty

Pozor! Křížovka je prodloužena do 13. září 2009! Takže, pokud se chcete zúčastnit, stále ještě máte možnost!! ;-)

Dnes je poslední den, kdy se můžete zúčastnit křížovky!


Slovník ufonsko-český aneb Jak se mluví u nás doma

9. září 2009 v 20:35 | Werika |  Čistý egocentrismus
U nás doma někdy používáme slova, která jinde neuslyšíte. Víte například, co to je mučačo nebo mlůně? Od toho tady je slovník česko-ufonský!
Postupně budu doplňovat.

Mučačo - Výraz pro velmi nerovnou bitku (odvozeno od slova mučení), která se odehrává následovně: Silnější osoba povalí slabší osobu na lopatky. Poté následuje lechtání, bolestivé mačkání a v nejhorších případech dochází i na kousání (ze strany slabší osoby).

Mlůně - Odvozeno od slůně. Označuje velmi neohrabanou osobu (rozuměj mě).

Květák, rajče - Na první pohled naprosto normální slova, není-liž pravda? V naší rodině to však označuje osoby vymykající se normálu (tj. divné). Vzešlo to z jakéhosi testu (neptejte se mě, z jakého).

Mu ňa ňa (popřípadně Hu ňa ňa) - Univerzální výraz, nejčastěji používaný, když nevíte, co říci.

Edit 12.9.2009:

Geniálník - Jednoduše - geniální člověk. Ano, na tohle máme slovo génius, ale to přeci nevadí, ne?

Telečuč, čumigraf - Taková ta bedýnka, ve které běží filmy - prostě televize.

Edit 20.9.2009:

iPodit - Hrát hry na iPodu.

Zababušit se - Zachumlat se do peřiny :-)


A co vy? Používáte nějaká speciální slova? Jaká?

Všichni milujeme Blog.cz :D

7. září 2009 v 17:12 | Werika |  Další mé výtvory

Připomínám, že probíhá soutěž o Blog.cz! Prosím, hlaste se! :-) Pokud něco nebudete vědět, dám vám malou nápovědu.

Ano, tento obrázek už jste mohli vidět ve článku o výše zmíněné soutěži, ale dávám ho sem i samostatně :-) Holt, dostala jsem nápad a toto je výsledek :-D Snad se vám to líbí ;-)


Pixel menu

6. září 2009 v 14:08 | Werika |  Grafika
Pixelarty mě hrozně baví. Příště už se asi vrhnu na izometrické :-)
Toto menu bylo inspirováno jedním tutoriálem. Ten však byl pro Photoshop, ne pro Photofiltre, tudíž jsem to neokopírovala :-)

Kdo chce, může toto menu použít, ale:

• Dá výrazný odkaz na autora pixelartu (tj. mne)
Nebude si dílo přivlastňovat! Pokud ano, budete nahlášeni!

I když... stejně pochybuji, že by to někdo chtěl :-))

Nuže, zde máte to "veledílo" :-D


Jsem hrdý "teenager"

5. září 2009 v 14:27 | Werika |  Co považuji za důležité a vy ne
Tak. A opět jsem o něco starší. V kolonce "věk" už můžu hrdě vyplňovat číslo 13 namísto 12. Ano, dnes mám narozeniny.

Je to zvláštní pocit, probudit se a zjistit, že už vám není dvanáct. Chci říct, cítím se stejně jako třeba včera, ale přitom vím, že už mi je třináct.
Ne že bych tím získala nějaké zvláštní výhody nebo zkušenosti. Ne, ty se nezískávají v den narozenin, ale průběžně.

Když se tam podívám na loňské narozeniny... Musím se smát. Smát tomu, jak jsem tehdy byla naivní, tuctová, prostě taková malá husička. Ostatně - stačí se podívat do archívu po září 2008. I když to nedoporučuji. Ještě byste sem přestali chodit :-P

Kladu si otázku: Čím to vlastně je, že jsem se tak změnila?
Odpověď...?
Možná mi kolečka v hlavě dockvakla sama na své místo? Nepříliš pravděpodobné.
Bylo to díky nějaké spolužačce nebo spolužákovi? Ne.
Můžu za to děkovat lidem z internetu. Například Brabikate. Jednoho dne jsem čirou náhodou zabloudila na Srdce Blogu. A přes něj jsem se dostala k Brabikate. Žasla jsem. Její blog mi připadal tak skvělý, naprostý opak těch "blOgÍsQů", ke kterým jsem tehdy patřila i já. Začala jsem ji navštěvovat. Přes ni jsem se také dostala k Lištičce a ke Zmražené Opici a spol. A myslím, že i Marťu jsem objevila přes ni :-)

Už nejsem jako dřív. Sice to znamená, že si tolik nerozumím s lidmi ze školy (tj. jsem "divná"), ale to mi plně vynahrazuje fakt, že už jsem sama sebou a mám skvělé přátele na blogu.

Tímto chci poděkovat všem mým internetovým kamarádům, spřáteleným blogům, zkrátka a dobře - všem, kteří mají podíl na tom, že jsem taková, jaká jsem. A především děkuji

Ráchell.

Jsi skvělá kamarádka, byť se známe jen přes internet. Dá se s tebou úžasně popovídat... prostě - děkuji Ti.


Soutěž o blog.cz

4. září 2009 v 18:06 | Werika |  Zprávy od cesty
Ano, šílená autorka blogu se opět rozhodla zúčastnit soutěže na blog.blog.cz. Jak už jste asi uhodli z názvu článku (nebo pokud jste četli onen článek na Srdci), zadání soutěže je... vymyslet soutěž! Podmínkou je, aby se nějak týkala blogu.cz. A samozřejmě by měla být originální.

Pracovala jsem na tom asi dva dny. Nuže, představuji vám moji primitivní, pitomou, trapnou, nezáživnou a neoriginální...

Křížovku!

Pravidla a samotná soutěž v CČ.

Creela

2. září 2009 v 14:35 | Werika |  Má další já
Na Creelu vás asi čekalo nejvíc, že? :-) Nuže, zde ji máte ;-)

Veškeré informace o ní naleznete zde, ale něco ve zkratce:

► Rozpolcená osobnost - na jednu stranu je znuděná světem, na druhou srší nápady. Dokáže být dost ironická a škodolibá.

Jdeme do školičky aneb Trocha té neoriginality

1. září 2009 v 18:00 | Werika |  Říkejme tomu deník
Já vím, o tomto tématu teď píší všichni školou povinní, ale prostě jsem si to nemohla odpustit. Škola je na psaní vděčné téma, nemyslíte? :D

Tak co, těšili jste se do školy? Já, silně psychicky narušená osoba, ano! Za prvé samozřejmě na kamarády (i když jich není zrovna milion), za druhé mám dobrý pocit, že jsem "už" v sekundě a za třetí (držte si čelist!) jsem se těšila i na učení. (Vydrželi jste ten šok?) Já mám učení vcelku ráda - hlavně angličtinu, biologii a fyziku. Ale se zeměpisem na mě nechoďte, ten upřímně nesnáším. ;-)
(Creela: A pak nemám říkat, že je šílená! *volá Opavu*)
(Aiko: A zapomněla jsi dodat, na koho kromě kamarádů ses ještě těšila! ♥)
(Shaila (k Aiko): Škoda, že už nejsem upírka... *s vražedným výrazem zírá*)

A jak jste prožili první školní den? Tiše jste ho přetrpěli, nebo jste se naopak bavili? Naše třída - ještě s primou, tercií a kvartou - se přesouvala na novou budovu. Ona to vlastně původně nebyla škola, ale panelák :D Teď je upravený tak, abychom se tam mohli učit. Pěkné to tam je :-) Nicméně - domy okolo zůstaly tak, jak jsou, a protože budeme moct chodit každou přestávku ven, okolní obyvatelé budou mít určitě velkou radost :-D

Třída je fajn, sice je natřená na bílo, ale to nevadí, přemaluje se a bude to :) Máme tam i malý koutek, kde budou později stát počítače =) Jediná nevýhoda je, že jsme přímo naproti kanceláře. Naše třídní ukázala na budoucí PC kout a řekla klukům: "Až se budete chtít prát, dělejte to támhle, ať vás neslyší!" Takové rady... =D

Také máme jednu novou spoužačku, Anička se jmenuje. Ale zároveň nám odešel jeden spolužák, Korejec - odjel zpět do Koreje. Takže je nás stále 19 (ano, je nás opravdu tak málo). :-)

Co víc dodat? Z mé strany je to vše, nzní jste na řadě vy se svými komentáři ;-)

Pod perexem!