Srpen 2009

Aiko

31. srpna 2009 v 10:46 | Werika |  Má další já
Bohužel, na Creelu si budete muset ještě chvíli počkat ;-) Tady máte Aiko (její jméno neznamená, že by byla Japonka, Korejka nebo něco podobného :-).

Divíte se, proč není v růžové? Má to jednoduchý důvod - růžovou nenávidím.

Všechno o ní naleznete zde, ale něco ve zkratce:

► Je zamilovaná a naprosto posedlá láskou!

Shaila

30. srpna 2009 v 15:22 | Werika |  Má další já
Jo jo, jsem zpátky!

Slibovala jsem vám další mé já. Tak tedy - zde máte Shailu.


Veškeré informace o ní naleznete zde, ale něco ve zkratce:

► Je temná, pesimistka, bývalá upírka a nenávidí lásku.

Útržek...

23. srpna 2009 v 17:35 | Werika |  Rádoby poezie

EDIT: Jedu pryč (na chalupu), vracím se příští neděli. Žádné přednastavené články nejsou. (Chtěla jsem přednastavit svá já, ale blog odmítl spolupracovat.)


Tohle už mi zní v hlavě hodně dlouho. A pořád to nedá pokoj. Tak jsem se to rozhodla uveřejnit.
Myslím, že to není básnička, ale nejsem si jistá, kam by se to dalo zařadit.

Hodnoťte, kritizujte dle libosti.

Wika

22. srpna 2009 v 19:18 | Werika |  Má další já
Konečně jsem dokreslila všechna má já. Nuže, tady je Wika.


Informace o ní naleznete zde, ale něco ve zkratce:

► Je to optimistka, snílek, miluje duhu a co je hlavní - je šílená!

Polámaná loutka

21. srpna 2009 v 18:51 | Werika |  Hrát si na filosofa...
Za to můžeš ty! Kvůli tobě mě to napadlo!

Určitě nebudu první, když řeknu, že svět je jako divadlo. A ostatní jistě dodají: "A my jsme herci."
Ale my nejsme herci. Jsme loutky. A zároveň i loutkáři. Ale neovládáme svoji loutku. Ty jsi loutka a všichni ostatní jsou loutkáři. Ovlivňují tvé chování. Jistě, jsi originál, nikdo na světě není jako ty... Ale přeci jen. Nikdy se úplně nevyhneš ovlivňování ze strany ostatních. Rodina, kamarádi, celebrity... Ti všichni s tebou manipulují (byť třeba neúmyslně). I když to třeba někdy nepoznáš. Ono "Tahat za provázky" taky z něčeho vychází.

Já osobně se někdy cítím jako polámaná loutka. Ne proto, že bych byla nepotřebná, ne proto, že bych měla polámanou duši či zlomené zrdce. Ne. Cítím se tak, protože jsem jiná. Ostatní si potom myslí, že jsem nepotřebná (nebo divná - viz tento článek). A vyřadí mě. Odsunou mě.

Není to ale tak velká nevýhoda, jak si myslíte. Polámanou loutku nikdo nemůže ovládat. (Popřípadně může, ale myslí si, že to nestojí za to.) To znamená, že mě nikdo neovlivňuje. Už jsem to konečně já, a ne já s příměsí ostatních.
A ještě jedna věc - polámané loutky se většinou háží do skladu. V tom asi žádnou výhodu nevidíte, že? Ale já ano. Do skladu se totiž obyčejné (řekněme spíše funkční) loutky nedostanou. Převeďme si to do reálu - znamená to, že objevím místa, o kterých ostatní nemají ani tušení. (Neberte to doslovně. Myslím spíš imaginární místa, než něco hmatatelného.)

Uznávám, má to i nějaké nevýhody. Například to, že jsem schizofrenní. Cože jsem to řekla?? Schizofrenní?? Né, to né! Jen... mi trochu hrabe xD Ale v tomhle nejsem sama :) Že... Pal a N-ostalgy? xD
Za další nevýhodu by se dalo brát to, že mě ostatní vidí jako tu divnou. Ale o tom už jsem psala tady a vaše komentáře mě přesvědčily, že zas tak divná nejsem. Stačí jen hledat na správných místech (třeba na blogu ^^)

Ale i přes ty nevýhody jsem celkem ráda, že jsem polámaná loutka!

Pod perexem dvě oznámení.

Pixelart - panáčci

19. srpna 2009 v 14:40 | Werika |  Grafika
Jak už název napovídá... dnes jsem vytvořila pixelart. Nebo, chcete-li, pixelky. Nějak nemám nápad na originální okomentování tohoto výtvoru (Creela si dává pauzu), tak vám k tomu moc nenapíšu. Nuže, tady to máte.

PS: Doufám, že jsou ty výrazy obličejů vidět.

EDIT: A tady je ještě bonus - N-ostalgy :D


Je opravdu nutné psát každý den?

17. srpna 2009 v 13:24 | Werika |  Hrát si na filosofa...
Občas v zoufalé snaze najít nějaký originální blog zabloudím do výpisu nejnovějších článků na blog.cz. Hledám, hledám... A nic nenacházím. Pořád samé kusovky, celebrity... Prostě záplava okopírovaných věcí. O to mi teď ale nejde. Na toto téma napíšu článek jindy. Teď bych se ráda zaměřila na skutečnost, nad kterou mi zůstává rozum stát.

Byla jednou jedna holka ze cvokárny...

14. srpna 2009 v 13:20 | Werika |  Další mé výtvory
... A ta se snažila vytvořit vectorku. Ale ne v Inkscape nebo v jiném programu. Rozhodla se ji nakreslit pastelkami. Výsledek jejího snažení naleznete zde. Upřímně řečeno, moc se mi to nelíbí.

Na obrázek si musíte kliknout. Odkáže vás to na můj deviantART, kde obrázek najdete v plné velikosti. Nemohla jsem ho sem dát, protože je příliš velký. Má přes 500 kB.
Co všechno se (ne)dá vytvořit v Inkscape

12. srpna 2009 v 15:21 | Werika |  Grafika

13.8.2009 - Nová zpráva: byla jsem přijata do Autorského klubu! Asi bych to sem neměla dávat, ale nemůžu si pomoct... Mám z toho velkou radost :-)


EDIT: Dvě nové zprávy na konci článku!(Creela: Už zase?)

Na to, že je Inkscape zadarmo, má spoustu skvělých funkcí. Zkrátka a dobře - super program :-)
Včera a dneska jsem si jen tak hrála a zkoušela různé nástroje... a toto je výsledek.
Připadá mi to strašně zajímavé, ale můžete mi prosím vás někdo říct, CO jsem to vlastně vytvořila?? Nemám ani tucha. (Vlastně ano... mám pocit, že se tomu říká fraktály, ale fakt nevím...)

No dobrá, tady to máte.
*Pomyslné "tramtadadá!"*

Další pod perexem.

Smilesy a Pal Lathien

11. srpna 2009 v 14:45 | Werika |  Mé oblíbené stránky
EDIT: Názvy rubrik nahradily obrázky. Co si o tom myslíte?
Pamatujete si na to, jak jsem psala, že se chystám sepsat článek o oblíbených stránkách? Dospěla jsem k názoru, že kdybych měla vypotit něco o všech a dát to do jednoho článku, nedočkali byste se. Víte, ono není tak lehké napsat 23 básniček, byť jen o dvou slokách.
Wika: Hele! Tys to prozradila!

To jsem také měla v úmyslu. Ano, nečeká vás žádný popis mých oblíbených blogů, nýbrž básničky o nich. Rozhodla jsem se, že je sem budu dávat po dvou. (Creela: Protože ona zatím má hotové jen dvě!) Nuže, tady jsou první výtvory. Začala jsem se Smilesy a Pal.
Upozorňuji vás, že čtete na vlastní nebezpečí. Nejsem zodpovědná za následující vedlejší účinky: nutkání zvracet; infarkt; extrémní znuděnost; vytvoření fobie z básní.

Pro jistotu pod perexem ;-)

Nenávidím Photofiltre

10. srpna 2009 v 11:34 | Werika |  Kresby
EDIT 11.srpna 2009, 12:40: Dvě nové zprávy pod perexem!

Pfff. Tohle mě málem zabilo. Jsem vyždímaná.
Poprvé jsem zkusila něco nakreslit rukou a pak to vybarvit v Photofiltre. Dělala jsem to tři dny! Pořád bylo něco špatně - barva ze šatů zasahovala do ruky, oheň nevypadal jako oheň, a ve finále jsem omylem obarvila oči na oranžovo. Pastelkami bych to měla třikrát rychleji.
No, každopádně to je hotové. Kritizujte podle libosti.

EDIT: Ona má nohy... ale schované pod šaty. Mamka říkala, že klečí. Mám výmluvu... nebo ne? :-)
EDIT 2: Ten oheň nevypadá jako oheň, já vím.
Pod perexem poznámka pro Illbrix a spol.

5 věcí, které bych chtěla zlepšit na svém blogu do konce roku 2009

9. srpna 2009 v 18:50 | Werika |  Hrát si na filosofa...
EDIT: Trochu jsem upravila bod 5). Nechci, abyste si to totiž špatně vyložili.


Aneb Werika se zcvokla a přihlásila se do soutěže na Srdci Blogu.
Nuže dobrá. Jde se na to.


Chtěla bych změnit hodně věcí, ale většina z nich je nereálná. Zde tedy máte věci, které by se mi snad podařit mohly.

1) Chtěla bych se naučit psát zajímavějším a zábavnějším stylem.
Jak to udělat? S pomocí takových blogerů, jako jsou třeba Zmražená Opice a spol. či Pal Lathien. Jejich články jsou čtivé a zábavné a to je jistě jeden z důvodů, proč se k nim návštěvníci rádi vracejí. Ráda bych se jimi inspirovala (ne je okopírovala!) a naučila se psát zajímavě.

2) Chci více komentovat články mých oblíbených blogů.
Jak to udělat? Na to je těžká odpověď. Nejspíš nesmím být tak líná. Ve většině případů si jen přečtu článek a komentář nenapíšu. Anebo je velmi krátký - něco ve stylu: "Páni, to je super!" Takže to shrnu - nebýt líná.

3) "Nespřátelovat" se s neautorskými blogy.
Jak to udělat? Nesmilovávat se nad neautorskými blogy, které mi píšou o spřátelení. Už jsem několikrát podlehla a nechci, aby se to stalo znovu. Nejde o to, že by neautorské blogy byly špatné nebo něco v tom smyslu, ale nechci, abych se stala tím, čím jsem byla na začátku - kopírovací mašinou. Teď už dbám na vlastní obsah blogu.

4) Už nebudu porovnávat svoji návštěvnost s jinými blogy.
Jak to udělat? Když navštívím jakýkoliv blog, oči mi okamžitě zabloudí k počitadlu. A jako většině lidí, ani mně se moc nelíbí, když ukazuje větší čísla, než to mé. Kvůli tomuhle už jsem několikrát uvažovala o zrušení blogu. Takže - nedívat se tolik na počitadla!

5) Ráda bych získala více stálých návštěvníků.
Jak to udělat? Nejde mi o větší návštěvnost, jsem spokojena s tou stávající. Avšak, byla bych ráda, kdybych měla více stálých návštěvníků. Podle mě je daleko lepší, když k vám každý den chodí třebas jen dvacet, zato stálých návštěvníků, než vás v jednom dni navštíví 100 lidí, kteří se už nikdy nevrátí. Problém je - jak toho docílit? Můj postup je následovný: Když naleznu blog, který mne zaujal, napíšu mu komentář. Ale ne ve stylu: "Máš hezký blog!" To není komentář, to je reklama. Spíše se vyjádřím k článku, napíšu kritiku či pochvalu. Je dost možné, že když si autor článku komentář přečte, zavítá na můj blog. A možná i napíše komentář. A možná v něm najdu spřízněnou duši. Ale jenom možná. Není to úplně lehké. Může se také stát, že onoho bloggera můj blog vůbec nezaujme. V tom případě jdu hledat dál :-)

Někdy bych chtěla být stejná

8. srpna 2009 v 15:12 | Werika |  Hrát si na filosofa...
Dle mého názoru je dobré být jiný, než ostatní. Člověk je potom originální, nesplyne s davem, nestane se šedou myší. Kdo stojí o to, být tuctový?
Někdy ale nechci být jiná, než ti druzí.

Aktuality

7. srpna 2009 v 16:02 | Werika |  Zprávy od cesty

Aneb... jsem zpět!


1.) Důvod mé nepřítomnosti byla dovolená. A jaksi jsem vám o tom nestihla napsat. Články začnou hned přibývat, ale poslední týden v srpnu tady opět nejsem, protože pojedu na chalupu. Promiňte mi, že jsem vám zapomněla napsat o té dovolené a znovu opakuji, že jsem zpátky!
Creela: Ehm ehm... chtěla jsi říct my jsme zpátky, že?
No jo, má pravdu. Takže opravuji - jsme zpět! ;)

2.) Je toho hodně, co vám chci říci a co plánuji udělat. Jedna z nejdůležitějších věcí je ta, že chci sepsat článek o mých oblíbených stránkách. Bude to ale trochu trvat. Proč? To vám neprozradím, bude to překvapení ;)
Wika: Nene, já vám to řeknu!!! Budou to totiž - hmhm! *zvuk vydaný po zacpání pusy*

3.) Dále... Plánuji nakreslit svá já. Creelu už mám, ale nejspíš ji předělám, protože se mi nelíbí.

4.) Vymýšlím básničku. Zatím mám dvě sloky. Je poněkud dětská, ale odpustíte mi to, viďte? ;)
Shaila: Tss... Básničky. Koho zajímají básničky?
Creela: Hele, mě ano!
Aiko: No, když jsou o lásce...
Shaila: *odchází si pro sáček na zvracení*

5.) Sice až na pátém místě, rozhodně však ne nedůležitá věc: Než napíšete o spřátelení, přečtěte si prosím CELÉ podmínky! S kopírovacími blogy nespřáteluji. Ano... LuCkOOo a spol?

6.) Iris, Tamara a Illbrix (mimochodem, je to dohromady jedna osoba ;) mi napsaly, jestli bych se s nimi spřátelila. Na jejich blogu jsou však zatím pouhé tři články, proto nemohu posoudit, jestli je jejich blog dobrý. Psaly však, že ho hodlají mít autorský, a proto si vás přidávám do spřátelených blogů, Iris a spol.! =)

7.) Chystám se napsat třetí kapitolu povídky Elestea. Nemůžu vám ale říct, kdy bude hotová. Nápad už sice mám, ale znáte mě... Než se k něčemu dokopu, tak to bude trvat... ;P

To by bylo prozatím vše. Přeji hezké prázdniny! ;)